• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-6692-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

تاکید نماینده اراک بر تعیین تکلیف ساکنان 55 متری/مسئولان می‌توانند به گزینه های جایگزین بیندیشند

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دبیر شورای عالی شهرسازی اعتقادی به اجرای 55 متری ندارد، گفت: مسئولان امر می توانند به گزینه های جایگزین بیندیشند.

سیدمهدی مقدسی در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص نظرات اخیر دبیر شورای عالی شهرسازی در مورد طرح 55 متری اراک گفت: در یکسال گذشته استاندار و مسئولان استان تلاش های صادقانه زیادی درخصوص تعیین تکلیف این طرح انجام دادند اما سرجمع اقدامات نشان داد که بعد از حدود 15 سال مالکان و ساکنان این مسیر همچنان بلاتکلیف هستند.

وی به گفتگوی تلفنی خود با دبیر شورای عالی شهرسازی وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: دکتر ایزدی اعتقاد دارد که این طرح قابلیت اجرا ندارد و طولانی شدن زمان اجرا مشکلاتی را برای مالکان ایجاد کرده و بر این اساس این طرح باید تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه اگر این طرح قابلیت اجرا داشت در این 15 سال اجرا می شد، گفت: مسئولان امر می توانند به گزینه های جایگزین بیندیشند، بنابراین از استاندار، شهرداری، شورای شهر و معاونت عمرانی انتظار می رود به فوریت تکلیف مالکان را روشن کرده و در این راستا با آنان همکاری کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به نظرات دبیر شورای عالی شهرسازی در خصوص 55 متری، این توضیح که این شورا زیر بار لغو پروژه نمی رود نیز منتفی است، از طرفی شهرداری اراک با 550 میلیارد تومان بودجه سالیانه که درصد کمی از آن نسبت به عملکرد هشت ماهه محقق شده نمی تواند راه بجایی ببرد و راهکارهای جایگزین هم تاکنون موفق نبوده است، بنابراین باید به بلاتکلیفی ساکنان پایان داده شود.

وی با بیان اینکه باید به نظرات تخصصی شورای عالی شهرسازی در خصوص این طرح توجه ویژه شود، ارائه طرح جایگزین را نیز نیازمند نظرسنجی از مشاوران و برخورداری از کار کارشناسی دقیق عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: