• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-984-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

وضعيت سلامت گوشت‌هاي كشتارگاه دام اراك همچنان مورد نقد است/وضعيت فاجعه‌آميز سد معبر در شهر

عضو شوراي شهر اراك همچنان به وضعيت سلامت گوشت‌ها در كشتار دام اراك منتقد است .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، عليرضا مرادي در صحن رسمي شوراي شهر اراك مجددا نسبت به وضعيت كشتارگاه صنعتي دام اراك انتقاد كرد با ارائه تصاويري به شورا بيان كرد: متاسفانه وضعيت آلودگي گوشت‌ها همچنان ادامه دارد به طوري كه حتي گوشت‌هاي آلوده پس از ساعات كار و آخر وقت از كشتارگاه خارج مي‌شود .

وي تاكيد كرد: سلامت مردم در خطر است و بايد مجموعه شهري نسبت به اين وضعيت فكر و چاره‌اي بينديشد و حتي پيشنهاد مي‌شود تعدادي از كارشناسان و قصابان براي رصد شرايط يك هفته در كشتارگاه نامحسوس حاضر تا اطلاعات دقيق از وضعيت حاصل شود .

مرادي در ادامه با اشاره به فاجعه‌آميز بودن وضعيت سد معبر در اراك به ويژه در خيابان امام خميني(ره) و ميدان شهدا بيان كرد: وضعيت به شدت فاجعه‌آميز و تمام هزينه‌هاي صورت گرفته در بحث پليس ساختمان اثربخش نبوده است، كافي است سري به حدفاصل سر بازار تا ميدان شهدا زده شود مسير رفت و آمد شهروندان توسط مغازه‌داران و دست‌فروشان كاملا مسدود است و بايد فكري شود، همچنين وانت‌هاي فروش ميوه نيز مانع كسب فروش مغازه‌ها شده‌اند .

به گزارش ايسنا، در اين جلسه ابوالفضل شالي‌بگ سرپرست شهرداري اراك با تاكيد نسبت به وضعيت كشتارگاه صنعتي دام اراك افزود: اين موضوع براي مجموعه شهرداري بسيار مهم است و قطعا پيگير وضعيت خواهيم بود .

در ادامه اين جلسه رييس كميسيون فني و عمراني شوراي شهر اراك با اشاره به تعطيل بودن پروژه آفتاب در مركز شهر اراك بيان كرد: اين پروژه بايد هرچه سريعتر وارد فاز اجرايي شود به همين دليل در صدد جذب سرمايه‌گذار جهت واگذاري واحدهاي تجاري با رويكرد كارشناسي شده هستيم تا كار پروژه آغاز شود .

محمد حسين فدايي اضافه كرد: اين پروژه به دليل نيمه تمام ماندن و واقع شدن در مركز شهر اراك بار منفي اجتماعي و زيان معنوي را براي شهر اراك به دنبال داشته است كه بايد هرچه سريعتر فعالسازي پروژه انجام گيرد .

وي با اشاره به جلسه روز دوشنبه هفته جاري با سرمايه‌گذار متقاضي در اين پروژه خواهان تصويب فراخوان مناقصه جهت اتمام پروژه آفتاب نسبت به واگذاري ١٠٠ درصدي تهاتري از محل خود پروژه شد كه به تصويب اعضاي شوراي شهر نرسيد .

به گزارش ايسنا؛ حجت‌الله مرادي به عنوان عضو جديد كميسيون ماده ١٤ به جاي ابوالفضل شالي‌بگ معرفي شد، همچنين تفويض اختيار به شالي‌بگ و تفويض اختيار به حميدرضا خانمحمدي هزاوه به عنوان معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري به تصويب رسيد .

در اين جلسه مساعدت ٢٥٠ ميليون توماني به تيم واليبال شهروند اراك، ٥٠ ميليون تومان به تيم بسكتبال با ويلچر و كمك ٥٠ ميليون توماني به تيم واليبال نشسته در قالب ماده ١٦ مصوب شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: