• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1784-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

یک عضو شورا عنوان کرد:

کار سیاسی در شورای شهر اراک علنی شده/امور از بیرون تصمیم‌گیری می‌شود

یک عضو شورای شهر اراک گفت: کار سیاسی در شورای شهر اراک علنی شده و امور از بیرون تصمیم‌گیری می‌شود.

علی جعفر محصولی در گفت‌ وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص زمان انتخاب شهردار اراک و معرفی او به وزارت کشور بیان کرد: متاسفانه روند کار شورا به صورت منطقی پیش نمی‌رود و این عدم هماهنگی بین اعضا حتی در بحث انتخاب سرپرست و تقدیر از تاجران شهردار وقت اراک نیز خود را نشان داد.

وی با بیان اینکه قبل از اینکه دوره تاجران در اراک به پایان برسد، رییس شورای شهر بدون هماهنگی هیات رییسه اقدام به تجلیل و اهدای لوح به شهردار قبلی اراک کرد، افزود: تاجران تا 15 آذر فرصت داشت و ما به عنوان شورای شهر حقی برای انتخاب سرپرست نداشتیم و باید پس از قطعی شدن موضوع اقدام به معرفی گزینه سرپرستی از سوی هر دو طرف یا جناح شورا می‌شد که این امر قبل از رفتن تاجران انجام شد.

محصولی تصریح کرد: با معرفی گزینه‌های مدنظر فراکسیون امید، جناح اصولگرای شورا نیز گزینه‌های خود را مطرح کرد که در این بین سعید فرخی و دکتر نظام آبادی انصراف دادند و تنها 4 گزینه مربوط به بدنه شهرداری باقی ماندند که در این بین نیز ستوده‌نیا و شالی‌بگ به حمایت از سعید بیاتیان و محمد جعفرپور انصراف دادند، اما در خصوص گزینه‌های مدنظر فراکسیون امید اطلاعی در دست نیست.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه آنچه به صورت مشهود در شورا وجود دارد این است که ریاست شورا هیچ‌گاه تلاشی بر همراهی و رفاقت اعضا نکرده است تا 11 نفر عضو شورا باتفاق یکدیگر تصمیم بگیرند، گفت: هشت عضو دیگر بین خود تصمیم می‌گیرند و سه عضو دیگر را دخیل نمی‌کنند.

این عضو شورای شهر اراک با اشاره به روند انتخاب سرپرست شهرداری بیان کرد: طیف اصلاح‌طلب شورای شهر روز انتخاب سرپرست، بزرگان اصلاح‌طلبان را به سالن جلسات شورا دعوت کردند که برگزاری این جلسه در ساختمان شورا خلاف قانون و مصداق کامل انجام کار سیاسی در پارلمان شهری است در حالی که اگر به دنبال انجام کار سیاسی هستند باید بیرون از شورا و در محل حزب خود جمع شوند.

وی با بیان اینکه سرپرست شهرداری از میان گزینه‌های مدنظر اصولگرایان انتخاب شد چراکه باید فردی از بدنه شهرداری برای این سمت انتخاب می‌شد، افزود: برای انتخاب شهردار هیچ چیز مشخص نیست و حتی نمی‌توان زمان دقیقی برای آن بیان کرد، البته 2 تا 3 سه ماه برای انتخاب شهردار فرصت در اختیار است، اما هرچه سریعتر انتخاب انجام شود به نفع شهروندان، شهر و شهرداری است.

محصولی اظهار کرد: متاسفانه مدیریت شورا به نحوی نیست که بتواند از همفکری 11 عضو شورا استفاده کند و تنها از تیم هشت نفره که البته نظرات آنها هم یک دست و همسو نیست استفاده می‌شود و حتی نکته مهمتر این است که تصمیم‌گیری‌ها از بیرون شورا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه طی 20 سال اخیر چنین شورایی نداشته‌ایم که احزاب از بیرون برای آن تصمیم‌گیری کنند که کاملا خلاف قانون و عرف است، عنوان کرد: متاسفانه کار سیاسی در شورای شهر اراک علنی شده و نمونه عینی آن را می‌توان در روز انتخاب سرپرست شهرداری دانست که تمامی اصلاح‌طلبان در سالن شورا جمع بودند و زمانی که من اعتراض کردم رییس شورا گفت شما هم بیایید در حالی که من خودم را کوچک نمی‌کنم و تنها حضور خود را به رییس دفتر وی اعلام کردم. البته با وجود اطلاع رییس شورای شهر از حضور من دعوتی از بنده جهت حضور در جلسه انجام نشد و پس از اتمام جلسه و خروج اطلاح‌طلبان، گزارش جلسه اعلام و عنوان شد که شالی‌بگ به عنوان سرپرست انتخاب شده است.

محصولی تاکید کرد: روندی که شورا در پیش گرفته بسیار خطرناک و برای شهروندان مضر است. سیاست را نباید به هیچ عنوان وارد مباحث مدیریت شهری کرد چراکه شورای شهر محل عمومی است نه محل فعالیت‌های سیاسی و باید تغییر رویه‌ای در بین اعضا ایجاد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: