• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-187-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مسابقه نجات تخم‌مرغ در دانشگاه تفرش برگزار شد

مسابقه نجات تخم‌مرغ در دانشگاه تفرش برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تفرش دبیراجرایی مسابقات ن جات تخم‌مرغ هدف از طراحی این دوره از مسابقات در دنیا را کسب ایده‌هایی برای طراحی و ساخت سازه‌ها و مکانیزم‌هایی دانست و افزود: این ایده می‌تواند انسان را در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره‌های دیگر و همچنین به حداقل رساندن آسیب‌های وارد بر این کاوشگرها یاری کند .

امیر ضا حاجی‌اربابی افزود:   کاوشگرها باید در درون سازه‌هایی قرار بگیرند که پس از برخورد با سیاره‌ها و اجرام آسمانی بتوانند ضمن کاستن از سرعت خود به سادگی و با حفظ دستگاه‌های درون خود با کمترین خسارت بر سطح سیاره مورد نظر نشسته و به کاوش و بررسی بپردازد و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کنند .

وی گفت: این مسابقه هر سال در دانشگاه‌های مختلف ایران و جهان و با هدف بکارگیری خلاقیت‌های مختلف و پیوند بین دانشگاه با صنعت و پیاده‌سازی این بحث بر روی سازه­‌های حاصل از علم برگزار می‌شود که دانشگاه تفرش از گذشته تاکنون یکی از فعالان برگزارکننده این مسابقه در سطح استان مرکزی بوده و همچنان فعالانه در این زمینه فعالیت دارد .

دبیر اجرایی این دوره از مسابقات تصریح کرد:   برای شرکت در این مسابقات باید سازه‌های خاصی ساخته شود و تخم‌مرغ به گونه‌ای در آن جاسازی شود که با سقوط سازه از ارتفاعی مشخص، تخم‌مرغ کم‌ترین آسیب را ببیند. ابتکار و خلاقیت در ارائه ایده‌ای نو برای محافظت تخم‌مرغ و همچنین داشتن طرح فنی و مهندسی، به سالم ماندن تخم‌مرغ کمک می‌کند .

وی افزود: ی کی از نیاز های بسیار ضروری در بحث‌های آکادمیک بحث پیاده‌سازی علم در فضای واقعی است. از آنجا که پیاده‌سازی مستقیم یک فرآوری و نظریه علمی کاری پیچیده، زمان‌بر و پرهزینه است پس بهترین کار این است که  این نظریه‌های علمی ابتدا در اندازه‌های کوچک شبیه‌سازی شده و سپس در قطعه بزرگ پیاده‌سازی شود    .

حاجی‌اربابی با اظهار امیدواری از اینکه در سال آینده با همت و تلاش مسئولان دانشگاه تفرش بتوانیم این مسابقات را درسطح ملی برگزار کنیم، گفت: این مسابقه جذاب و پرهیجان که با حضور گسترده دانشجویان و تحت نظارت و حمایت مدیریت فرهنگی و اجتماعی در صحن دانشکده مهندسی اجرا شد و با معرفی تیم ‌های برتر به کار خود پایان داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: