• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-7884-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اجرای مرحله اول طرح ملی مجازیار در استان مرکزی آغاز شد

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی از اجرای مرحله اول طرح ملی مجازیار در استان خبر داد.

غلامرضا فتح‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اجرای مرحله اول طرح ملی مجازیار در استان مرکزی بیان کرد: فراگیری سواد رسانه‌ای از ضروریات و الزامات زندگی امروز است و مهارت انسان را در مواجهه با مسائل و مشکلات در هر حرفه و رشته‌ای افزایش می‌دهد.

وی با تاکید بر اثربخشی سواد رسانه‌ای به جهت افزایش قوه درک و تشخیص در یافتن مطالب و محتوای مفید و مهارت بهره‌برداری از آن عنوان کرد: در این راستا سازمان امور اجتماعی کشور در نظر دارد یک دوره آموزشی ارتقای سواد رسانه‌ای برای صیانت از خانواده‌ها در فضای مجازی را برگزار کند.

فتح‌آبادی هدف از اجرای این دوره آموزشی را کاهش آسیب‌های اجتماعی برا کارکنان و دستگاه‌های اجرایی و همسران آنان در کشور دانست و افزود: در فاز اول طرح مجازیار با تاکید بر آموزش والدین به عنوان بنیان شکل‌گیری شخصیت افراد تلاش می‌شود تا سطح سواد رسانه‌ای در والدین به کاربردی‌ترین مطالب افزایش یابد.

وی با بیان اینکه این دوره به صورت مجازی و در قالب اپلیکیشن بر روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شود، گفت: محتوای بسته آموزشی پیش‌بینی شده در این اپلیکیشن در واقع هزینه‌ای معادل 250 هزار تومان است که با حمایت سازمان امور اجتماعی کشور به صورت رایگان در اختیار منتخبین استان‌ها قرار خواهد گرفت و در پایان دوره برای شرکت‌کنندگان 20 تا 30 ساعت گواهینامه‌ آموزشی ضمن خدمت صادر می‌شود.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی اضافه کرد: افراد متقاضی شرکت در این دوره می‌توانند به نشانی اینترنتی www.majaziyar.ir مراجعه کنند و یا می‌توان مشخصات متقاضیان به استانداری ارسال تا پس از بارگذاری توسط دفتر امور اجتماعی و فرهنگی لینک اپلیکیشن به همراه کارت شارژ 250 هزار تومان ارسال شود.

فتح‌آبادی با اشاره به اینکه این دوره فازبندی شده و برای هر استان تعداد سهمیه و شرکت‌کننده تعیین شده است که این سهمیه برای استان مرکزی در فاز اول حدود هزار نفر است، گفت: در حال حاضر اجرای این دوره برای کارکنان استانداری مرکزی آغاز شده و هماهنگی لازم جهت اجرا نیز با فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها نیز انجام شده است و به زودی با ابلاغ به دستگا‌ه‌های اجرایی برگزاری دوره توسعه خواهد یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: