• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت‌های الکترونیک برق منطقه ای باختر افتتاح شد

مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت‌های الکترونیک شرکت برق منطقه ای باختر با حضور استاندار مرکزی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در جریان بازدید از شرکت برق منطقه‌ای باختر و افتتاح مرکز مانیتورینگ سیستم حفاظت‌های الکترونیک با بیان اینکه پست انجیرک یکی از دو یا سه پست توزیع برق در کشور است، اظهار کرد: پست انجیرک به عنوان یک پست محوری در تقسیم و توزیع نیروی برق کشور عمل می‌کند.

وی افزود: استان مرکزی به عنوان یک استانی که واسطه ای در توزیع برق کشور است، بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر خط تولید و توزیع دارد که این ظرفیت در بین دیگر استان‌های کشور بی‌نظیر محسوب می‌شود به همین منظور حساسیت کار شرکت توزیع برق و شرکت‌های وابسته حساس است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امروز اقدامات انجام شده از جمله سیستم‌های مانیتورینگ و رله‌ای بسیار پیچیده است که در گذشته برای تعمیر باید به خارج از کشور ارسال می‌شدند، اما امروز در کمتر از 2 ساعت تعمیراتی که ماه‌ها وقت لازم داشت، توسط متخصصین برق باختر رفع می‌شود که این یکی از بزرگترین دستاوردهایی است که در سایه تحریم‌ها و محدودیت‌های موجود به آن دست پیدا کرده‌ایم.

آقازاده بیان کرد: مرکز مانیتورینگ هوشمند شرکت برق باختر بیش از ۹۰۰ دوربین را در سراسر استان به صورت هوشمند رصد می‌کند و کوچکترین حرکت و اتفاقی در شبکه بلافاصله اطلاع و در مرکز کنترل رسیدگی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: