• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8184-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

گل؛ دروازه ورود به آسيب هاي اجتماعي، مشروب و قمار

مديركل بهزيستي استان مركزي گل را دروازه ورود به آسيب هاي اجتماعي، مشروب و قمار دانست.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، زهرا اميني در شوراي مبارزه با مواد مخدر استان مركزي در خصوص برگزاري كمپين گل در استان بيان كرد: امروزه الگوي مصرف از مواد مخدر سنتي به مواد مخدر صنعتي تغيير يافته و دسترسي نيز به اين مواد افزايش يافته است.

وي با اشاره به اينكه مصرف اين مواد صنعتي در بين جوانان و نوجوانان افزايش يافته است، بيان كرد: با توجه به شيوع شناسي انجام شده در سال ١٣٩٤ مصرف ماده گل در رده اول مصرف قرار دارد و به  دليل وجود باورهاي غلط مبني بر عدم اعتيادآوري اين ماده، مصرف آن افزايش يافته است.

اميني تصريح كرد: گل دروازه ورود به آسيب هاي اجتماعي، مشروب و قمار و ... است و يك بار مصرف اين ماده نیز وابستگي مغزي و عصبي به همراه دارد. تاكنون پروتكل مقابله اي براي مبارزه با مصرف گل در كشور وجود نداشته است و به همين دليل آگاهي رساني در اين راستا ضرورت دارد.

وي با اشاره به اجراي كمپين شيشه و گل در استان مركزي در سال گذشته افزود: به جهت آسيب شناسي انجام شده در اين راستا اتاق فكري در خصوص مصرف گل در بهزيستي استان مركزي تشكيل شده است چراكه باورهاي غلط در خصوص اعتياد آور نبودن این ماده باعث افزايش مصرف شده است و بايد اين باورهاي غلط اصلاح شود و در اين راستا همبستگي بين بخشي، موسسات دولتي و غيردولتي،  عملكرد فرابخشي و استفاده از ظرفيت سمن ها و اجتماعي كردن موضوع مقابله با مصرف گل نياز است.

مديركل بهزيستي استان مركزي عنوان كرد: در راستاي اجراي اين كمپين گروه هاي داوطلب ياريگر بهزيستي خواهند بود و اهدافي همچون ارتقاي سلامت روان براي همگان، افزايش نشاط اجتماعي، تغيير سبك زندگي، هم افزايي فعاليت هاي دستگاه هاي اجرايي در بحث مقابله با اعتياد، اجتماعي كردن پيشگيري از اعتياد را دنبال خواهند كرد. 

اميني كميته هاي متشكله در جريان برگزاري اين كمپين را شامل كميته سياستگزاري، اطلاع رساني و تبليغات، كميته تدوين محتوا، كميته آموزش، كميته نظارت و ارزيابي دانست و افزود: برگزاري كمپين گل براي مدت يك هفته و در اسفندماه پيش بيني شده است و در اين راستا شرح وظايف اجرايي دستگاه هاي اجرايي تعريف و مشخص شده است تا كمپين امسال بدون نواقص كمپين هاي گذشته انجام گيرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: