• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

تاکید استاندار مرکزی بر پرداخت مطالبات برق باختر توسط سازمان ها و مردم

استاندار مرکزی گفت: متاسفانه بسیاری از شرکت ها، دستگاه ها و مردم از پرداخت حق مصرف برق خودداری می کنند و به دنبال آن مشکلات زیادی ایجاد شده است.

 استان مرکزی در تابستان امسال به لحاظ مدیریت مصرف برق تقدیرنامه ای از رئیس جمهور دریافت کرد که باید به عنوان یک مسیر دائمی استفاده شود که در این راستا یک کارگروه نیز شکل گرفته است.

 به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در نشست با مدیران برق باختر، اظهار کرد: شرکت برق منطقه ای باختر یکی از مجموعه های فنی و تخصصی کشور است که به رغم تمام محدودیت ها توانسته با سربلندی از این مشکلات خارج شود و صنعت برق را به نحو شایسته مدیریت کند. امروز در مجموعه بازدیدهایی که انجام شد بخش کوچکی از اقدامات بزرگ را مشاهده کردیم گه اقدامات بزرگی بویژه در قسمت تولید و تعمیرات تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز انجام گرفته است.

 وی افزود: در عین تحریمی که امروز کشور را در برگرفته اما این صنعت عظیم بزرگ به خوبی با تلاش متخصصان اداره می شود، امروز از یک دستگاه رله رونمایی شد که این دستگاه می تواند نه تنها میلیون‌ها یورو ارز را برای صنعت برق صرفه جویی کند بلکه ما را از نگرانی تحریم هایی که توسط کشورهای بزرگ و صنعتی دنیا ایجاد شده نجات خواهد داد.

 استاندار مرکزی تصریح کرد: توزیع، تولید و حفظ برق و تاسیسات آن برای ما هزینه‌بر و حساس است، با تمام وابستگی که تا چند سال پیش صنعت برق ایران به صنایع کشورهای دیگر وابسته بود و امروز بهبود پیدا کرده اما هنوز با هزینه های سنگین اداره می شود بنابراین ما به عنوان مصرف کنندگان برق باید در جهت استفاده بهینه و صرفه جویی در برق تلاش خود را انجام دهیم و مسئولان نیز باید تلاش کنند تا این فرهنگ در میان مردم گسترش پیدا کند.

 آقازاده بیان کرد: امروز اگر سوخت را در نظر نگیریم رقمی که دولت از مصرف کننده دریافت می کند نیمی از هزینه تولید آن منهای قیمت سوخت است که می تواند به هدر رفت سرمایه های ملی بینجامد، بنابراین همه باید با صرفه حویی به صنعت برق کمک کنند.

 وی ادامه داد: بخشی از مطالبات شرکت برق باید توسط مردم و دستگاه ها پرداخت شود چراکه این موضوع یکی از مشکلات صنعت برق کشور است، شرکت های توزیع و تولید برق از جمله سازمان های درآمد هزینه هستند.

 استاندار مرکزی عنوان کرد:  متاسفانه بسیاری از شرکت ها و دستگاه ها و مردم از پرداخت حق مصرف برق خودداری می کنند و به دنبال آن مشکلات زیادی ایجاد شده است، استان مرکزی در تابستان امسال به لحاظ مدیریت مصرف برق تقدیرنامه ای از رئیس جمهور دریافت کرد و این مدیریت باید به عنوان یک مسیر دایمی استفاده شود که در این راستا یک کارگروه نیز شکل گرفته است.

 به گزارش ایسنا، فرهاد شبیهی مديرعامل شركت برق منطقه اي باختر نیز در این نشست، اظهار کرد: شركت برق منطقه اي باختر، انرژی مورد نیاز استان هاي لرستان، مركزي و همدان را تامین می کند كه شامل مساحتي در حدود ٧٦٥٢٢ كيلومتر مربع است، اين شركت از شمال به برق منطقه اي زنجان، از غرب به برق منطقه اي غرب، از جنوب به سازمان آب و برق خوزستان، از جنوب شرقي به برق منطقه اي اصفهان و از شرق و شمال شرقي به برق منطقه اي تهران محدود مي شود.  

وي افزود: توسعه نيروگاه شازند، نيروگاه ساوه، نيروگاه خمين، نيروگاه هاي خورشيدي و نيروگاه هاي گازي از جمله اقدامات در دست اقدام است، کارگروهی در راستای نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی و دریافت مطالبات از دستگاه های اجرایی، صنایع و مشترکین عمومی با حضور مسئولین اجرایی و مسئولان شرکت توزیع و برق منطقه ای باختر برگزار خواهد شد.

مديرعامل شركت برق منطقه اي باختر بيان کرد: در حال حاضر زيرساخت هاي لازم به منظور تامين برق در منطقه فراهان با پست ٢٣٠ كيلو ولت، منطقه محلات با پست ٤٠٠ كيلو ولت، منطقه شازند با پست ٤٠٠ كيلو ولت، مهاجران با پست ٦٣ كيلو ولت و مهدی آباد با پست ٦٣ كيلوولت آماده است.

 

شبيهي از احداث پست ٤٠٠ كيلو ولت خمين، احداث پست ٤٠٠ كيلو ولت زرنديه، احداث پست ٦٣كيلو ولت شازند، احداث ٦٣ كيلو ولت خمين٣(شهابيه)، احداث پست شهرصنعتي ساوه ٥، احداث پست ٦٣كيلو ولت شهر ساوه ٤، احداث پست ٦٣كيلو ولت شهرصنعتي مامونيه، احداث پست ٦٣ كيلو ولت مدولار نوبران، اخداث پست ٦٣كيلو ولت 

مدولار نوبران(خورق)، احداث پست ٦٣كيلو ولت مدولار حاجي آباد، احداث پست٦٣كيلو ولت دودهك، احداث پست ٦٣كيلو ولت مدولار آوه و احداث پست ٦٣كيلو ولت مدولار قورچي باشي به عنوان پروژه های در دست اقدام خبر داد.

شبیهی ادامه داد: احداث پست ٤٠٠ كيلو ولت مهر، افزايش ظرفيت پست ٤٠٠ كيلو ولت انجيرك، احداث پست ٦٣كيلو ولت اراك اهم پروژه هاي انجام شده در سال ٩٤ تا ٩٧ است.

 وی اضافه کرد: احداث پست شهرك صنعتي آشتيان، احداث پست شهرك صنعتي مامونيه، احداث پست آوه، افزايش ظرفيت پست غرق آباد، احداث پست پتروتك، خط تك مداره مهر شازند-گتوند، خط مهر شازند، احداث پست بازنه، احداث پست شهرصنعتي ساوه ٤، احداث پست شهر صنعتي محلات، خط دو مداره پست بازنه به نقطه تياف خط دو مداره شازند-آستانه، احداث خط دو مداره شهرصنعتي ساوه ٤، خط شهرصنعتي محلات، افزايش ظرفيت پست ٢٣٠كيلو ولت ساوه احداث پست لجور از ديگر پروژه هاي انجام شده در اين مدت است.

شبیهی ادامه داد: بیش از ۲۴ میلیارد ساعت تبادل انرژی در کشور صورت می گیرد، تولید برق در کشور، ۲۷۰۰ مگاوات است که طی پنج سال گذشته شاهد رشد ۱۷ درصدی در این خصوص بودیم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: