• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-3092-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رییس ستاد عتبات عالیات استان خبر داد:

افزایش ظرفیت موکب‌های استان مرکزی در اربعین سال آینده

رییس ستاد عتبات عالیات استان مرکزی از افزایش ظرفیت موکب‌های استان مرکزی با خدمات متمایز نسبت به گذشتهاز اربعین سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، خلیل نجفی در آیین تجلیل از خادمین موکب‌های اربعین حسینی در استان مرکزی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده طرح استقرار بیشتر موکب‌های اربعین و ارائه خدماتی که لازمه کار است برای اربعین سال آینده در دستور کار است که امیدواریم با تعهدات دولتی و مشارکت خیرین پاسخگوی نیازهای زائران باشیم.

وی با اشاره به اینکه موکب های اربعین حسینی استان مرکزی از ابتدایی ترین نقطه استان در شهرستان های زرندیه و ساوه آغاز و تا مبادی خروجی و نهایتا در مرز مهران و مسیر پیاده روی از نجف تا کربلا برپا شده بود، افزود: خادمین اربعین حسینی در یک حرکت عظیم ایفای نقش کردند و با هم افزایی خدمات شایانی را به زائرین اربعین ارائه کردند.

نجفی با تاکید بر اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی کار ساماندهی موکب‌ها به منظور ایجاد و ارائه خدمات در چارچوب مجوزهای اخذ شده را بر عهده دارد، عنوان کرد: این آئین معنوی به منظور تجلیل از موکب‌های ۴۵ گانه استان مرکزی از مبادی ورودی استان تا ورودی شهر اراک که در یک پروسه زمانی خاص پذیرای زائران اربعین حسینی تا مبادی خروجی استان و نهایتا در کشور عراق بودند، برگزار شده است.

وی به برپایی یکی از موکب‌های استان مرکزی در نجف اشرف و در صحن حضرت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: در اربعین امسال موکب های 45 گانه استان مرکزی با چهار میلیون و 235 هزار نفر وعده غذایی از زائرین پذیرایی کردند و ظرفیت اسکان برای 250 هزار نفر در شبانه روز فراهم شده بود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در ادامه با اشاره به حماسه بی نظیر حضور ملت ایران در اربعین حسینی و خدمت رسانی بی منت و عاشقانه ارادتمندان به اهل بیت (ع) در این ایام اظهار کرد: موکب‌های اربعین حسینی با هدف تعمیق و وحدت فرهنگ شیعه در کشور عراق دایر شدند.

وی از اماکن مقدسه در عتبات عالیات به عنوان کانون بین‌المللی ترویج فرهنگ شیعه یاد کرد و افزود: به برکت پیاده روی اربعین و حضور میلیونی مسلمانان از سراسر جهان این کانون بین‌المللی ترویج فرهنگ تشیع قوت چند برابری پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، در این آئین تنی چند از مدیران اجرایی موکب های اربعین حسینی به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود در خدمت رسانی هر چه بهتر به زائرین اربعین حسینی پرداختند.

افزایش ظرفیت موکب‌های استان مرکزی در ایران و عراق به منظور خدمت رسانی بیشتر به زائران اربعین، ترویج‌ فرهنگ مهدویت و اتصال فرهنگ حسینی به فرهنگ مهدوی در حماسه پیاده‌روی اربعین، تقویت قدرت همبستگی بین مسلمانان و تبیین فرهنگ تشیع، برگزاری جلسات مستمر مشورتی در طول سال برای ایجاد سازوکارهای مناسب به منظور ارایه خدمات بهتر و مناسب‌تر به زائرین از جمله موارد مهمی بود که بدان اشاره شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: