• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-987-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بیست و چهارمین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت دانشگاه آزاد ساوه برگزار شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه گفت: بیست و چهارمین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت همزمان با دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور در واحد ساوه برگزار شد.

جواد نیکوکار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: این مسابقات در بخش دانشجویی در ده رشته شامل احکام خواهران و برادران، تفسیر قرآن کریم، سیره معصومین، حفظ ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه فارسی قرآن کریم، ترجمه قرآن به زبان انگلیسی،  زندگانی پیامبر اکرم، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه و در بخش اساتید با دو رشته تفسیر سوره مبارکه زمر و مفاهیم نهج البلاغه  در سه دانشکده فنی مهندسی ، علوم انسانی و دانشکده سما ویژه اساتید دانشجویان برگزار شد.

وی در ادامه اظهار کرد: با آغاز تبلیغات محیطی مسابقات از نیمه دوم مهرماه و در دو دانشکده فنی و مهندسی و علوم انسانی با برپایی ایستگاه قرآنی از دانشجویان و اساتید ثبت نام به عمل آمد و طی مدت ثبت نام نیز با حضور در سر کلاس‌های درس اساتید، بر ضرورت شرکت در  این مسابقات  تاکید شد.

نیکوکار افزود: در  این دوره از مسابقات با استقبال خوب دانشجویان و اساتید در مجموع 432 نفر شرکت کردند و هدف از برگزاری مسابقات قرآنی ترویج فرهنگ و سبک زندگی قرآنی و گسترش معنویت در بین جامعه دانشگاهی و یکی از بهترین مزایای شرکت در مسابقات قرآن و عترت شناخت افراد مستعد و علاقمند به ساحت مقدس قرآن کریم است.

 وی گفت: در طول تحصیل دانشجویان با برگزاری محافل و کارگاه‌های قرآنی و حضور در مسابقات قرآنی در مرحله واحدی و استانی و کشوری .. این استعدادها پرورش داده می‌شوند و تاکنون نیز دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در هر دوره حائز رتبه های برتر در بعضی رشته‌های کتبی و شفاهی و بخش ادبیات و هنر دینی  در مرحله استانی و کشوری شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: