• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1487-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

جهاد دانشگاهی بارهای بر زمین مانده در فضاهای دانشگاهی را به دوش گرفته است

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی بارهای بر زمین مانده در فضاهای دانشگاهی ناشی از برخی مقررات دست و پاگیر و بروکراسی های معمول اداری را به دوش گرفته و اقدامات بزرگی را به انجام رسانده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام ایمانی مقدم در آئین معارفه سرپرست جهاد دانشگاهی استان و تودیع رییس سابق این واحد با بیان اینکه تحول در ساختارها و توجه مضاعف به منابع مادی و انسانی می تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند افزود: جهاد دانشگاهی در این خصوص نمونه ای مثال زدنی است.

ایمانی مقدم با اشاره به مناسبت های دانشگاهی آذرماه اظهار کرد: به نظر می رسد که این مناسبت ها با یکدیگر پیوند بسیاری دارند. خیزش جنبش دانشجویی علیه استعمار بعد از کودتای 28 مرداد نشان داد که بیداری در فضای دانشگاهی می تواند تغییر بسیاری ایجاد کند.

وی اظهار کرد: استعمار به دنبال لطمه زدن به ایران بود و بیداری دانشجویان در سال 33 در اعتراض به ورود نیکسون توطئه های استعمار را خنثی کرد. بعد از ملی شدن صنعت نفت، آمریکا نفت ایران را تحریم کرد و هرجا ایران خواست به استقلال دست یابد تحریم شد.

ایمانی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه روحیه جهادی همواره کشور را پیش برده است، کارنامه کشور را علیرغم دسیسه های دشمن بسیار درخشان دانست و گفت: دستاوردهای انقلاب بسیار شگفت انگیز است ولی نسل جدید آنچنان که باید با انقلاب ارتباط برقرار نمی کند در حالی که نسلی که دوران قبل از انقلاب و عقب ماندگی ها و وابستگی های آن دوران را به چشم دیده است به خوبی به ارزش انقلاب واقف است و با آن ارتباط برقرار می کند.

وی افزود: در زمان طاغوت چهار پنجم بودجه کشور صرف خرید اسلحه می شد و کشوری که با کسی سر جنگ نداشت باید نقش ژاندارم آمریکا در خاورمیانه را بازی می کرد. نقشی که امروز عربستان می خواهد برای آمریکا ایفا کند.

ایمانی مقدم به پیشرفت های حاصل شده در دوران پس از پیروزی انقلاب در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: علیرغم تمام تحریم ها توسعه شگفت انگیزی در کشور در حوزه های مختلف رخ داده است و باید روحیه جهادی که این پیشرفت را حاصل کرده حفظ کرد.

وی با بیان اینکه هرجا محافظه کاری و عافیت طلبی کردیم ضربه خوردیم گفت: کشور برای پیشرفت نیازمند روحیات متحورانه و البته عاقلانه است.    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: