• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3891-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استاندار عنوان کرد:

تحقق بیش از 95 درصد مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی

استاندار مرکزی وی ادامه داد: بیش از 95 درصد مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کرده و فرمانداران در شهرستان‌ها سربازان خط مقدم این مهم هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: مصوبات و موفقیت‌هایی که استان مرکزی در عرصه صنعتی در یک سال گذشته داشته مرهون فعالیت سربازان واقعی قرارگاه ستاد مقامتی استان است که در راس آنها صنعتگران و کارگران هستند .

وی با بیان اینکه در استانی کار می کنیم  که صنعتگران آن انسان های با درک و فهم بالایی هستند، افزود: تحریم‌هایی که امسال در کشور ایجاد شد به جایی نرسید و رو به افول است و آنهایی که شعارهای مخالف سر دادند و هیجاناتی را با تبلیغات رسوای خود آغاز کردند رسوا شدند، حتما این دوره سخت خواهد گذشت و در راس تمام این موفقیت‌ها فعالان اقتصادی قرار دارند .

استاندار مرکزی تصریح کرد: در هشت ماه گذشته افزون بر 700 میلیون دلار صادرات از استان مرکزی داشته‌ایم که امیدواریم تا پایان سال به بیش از 1.2 میلیارد برسد که 20 درصد افزایش نسبت به سال گذشته است .

آقازاده بیان کرد: استان مرکزی یک استان صنعتی است بنابراین باید سازمان صنعت و معدن استان نیز به صورت ویژه نگاه شود، ستاد اقتصاد مقاومتی استان و دستگاه‌های خدمات رسان در رسیدن به این موفقیت‌ها تلاش‌های خوبی انجام داده‌اند .

وی ادامه داد: بیش از 95 درصد مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کرده و فرمانداران در شهرستان‌ها سربازان خط مقدم این مهم هستند. تصمیماتی که در شورای گفت و گو اتخاذ می‌شود سبب شد که شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت استان مرکزی رتبه نخست را کسب کند .

استاندار مرکزی عنوان کرد: فعالان اقتصادی در بدترین شرایط بهترین عملکرد را داشته اند و امیدواریم روزی به سلامت از این مسیر عبور کرده و وارد مرحله‌ای هموار شویم تا بهترین راندمان را شاهد باشیم. امروز و در شرایط سخت موجود در کشور در جایگاه هفدهمین اقتصاد جهان قرار داریم .

آقازاده خاطرنشان کرد: اروپا امروز در بحث تحریم مخالف آمریکا و خواهان اجرای برجام است اما به سبب اینکه جرات یا زور کافی ندارد نتوانسته اقدام عملی در این رابطه انجام دهد اما در ذهن خود می‌داند که ایران متهعد به اجرای قراردادهای بین‌المللی است .

وی اضافه کرد: بالاخره با تلاش‌های انجام گرفته پرواز مستقیم اراک به تهران شکل گرفته که انتظار می‌رود که از این پرواز استفاده شود چراکه این پرواز می‌تواند موتور توسعه استان را با سرعت بیشتری پیش ببرد  و همچنین می‌تواند زمینه ساز راه اندازی پروازهای دیگر و احیای فرودگاه بین‌المللی اراک باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: