• سه شنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-4387-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اعتماد؛ لازمه تعامل صنعت و دانشگاه

معاون پژوهشی دانشگاه اراک اعتماد بین صنعت و دانشگاه را راهکار رفع چالش‌های حوزه صنعت دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علیرضا فضلعلی در نخستین نشست تخصصی توانمندی‌ها و نیازهای فناورانه صنایع استان مرکزی در دانشکده فنی مهندسی دانشکاه اراک آموزش و پژوهش را وظیفه ذاتی دانشگاه‌های و مراکز آموزش عالی دانست و افزود: تربیت نیروی انسانی کارآمد در حوزه‌های مختلف جهت رفع نیازهای جامعه وظیفه دانشگاه در حوزه آموزش است و باید محتوای مناسب در این راستا تهیه و تدوین شود.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود که صنایع وارد مباحث آموزشی شوند تا براساس نیاز صنایع همکاری دوجانبه شکل گیرد، گفت: در بحث اشتغال نیز صنایع باید پذیرای فارغ‌التحصیلان باشند تا وارد بازار کار شوند و از طرفی دانشگاه نیز پذیرای ایده و آموزش‌های مناسب صنایع جهت ارتقا مهارت‌آموزی دانشجویان باشد.

فضلعلی تصریح کرد: دانشگاه در حوزه پژوهش نیز در دو بخش پژوهش مرز علم و پژوهش نیازمحور و کاربردی را دنبال می‌کند، دانشگاه تاکنون در پژوهش‌های مرز علم موفق بوده است، اما همواره این سوال مطرح است که چرا صنعت از توانمندی‌های پژوهشی استفاده نکرده است؟ به همین دلیل باید به سمت پژوهش‌های کاربردی بیش از گذشته حرکت کرد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه پژوهش‌های کاربردی را مدنظر قرارد اده است و توقع دارد که صنعت نیز به پژوهش‌های دانشگاهی نیز توجه داشته باشد، بیان کرد: صنایع باید نیازها و خواسته‌های خود را بیان کنند تا دانشگاه وارد بررسی و کالبدشناسی شود و نقش خود را به عنوان بازوی کمکی به اجرا بگذارد.

معاون پژوهشی دانشگاه اراک لازمه همکاری و تعامل صنعت و دانشگاه را اعتماد طرفین به یکدیگر دانست و گفت: باید فرآیند مهارت‌آموزی را به دانشگاه و دانشجویان واگذار کرد و امید است که اعتماد طرفین در جهت رفع مشکلات صنایع شکل گیرد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه تعدادی از شرکت‌های صنعتی استان مرکزی با معرفی فعالیت‌ها و ساختار کاری خود مشکلات موجود در عرصه‌های مختلف همچون تولید، تامین مواد اولیه و صادرات  را مطرح و خواستار شکل‌گیری تعامل بین صنعت و دانشگاه به منظور ارائه راهکار و رفع چالش‌ها شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: