• شنبه ۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-487-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بی‌توجهی به رشته‌های علوم‌ پایه به پایه های کشور آسیب می زند

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی اراک گفت: بی توجهی به رشته‌های علوم‌ پایه، پایه‌های کشور را دچار آسیب می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر حسن طاهراحمدی در نشست شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان مرکزی با اشاره به وضعیت نامناسب رشته های علوم‌ پایه بیان کرد: تعداد کل شرکت‌کنندگان کنکور 96، یک میلیون و  500 هزار نفر بوده است که از این تعداد 600 هزار نفر در رشته علوم تجربی شرکت کردند.

وی گفت: روند عدم تمایل به رشته های علوم‌ پایه در انتخاب رشته نیز مشهود است به طوری که شاهد سیر نزولی در انتخاب رشته‌های زیرمجموعه ریاضی و انسانی هستیم در حالی که در انتخاب رشته‌های زیرمجموعه تجربی رشد کاملا صعودی دیده می‌شود.

طاهر احمدی با بیان اینکه 600 هزار شرکت کننده در کنکور به امید قبولی در رشته پزشکی کنکور داده‌اند در حالی که تنها 5 تا 6 نفر امکان قبولی دارند، افزود: مملکت نیازمند حقوق‌دان، اقتصاددان، صنعتگر و ... است و اگر نسبت به رشته‌های علوم پایه بی توجهی شود قطعا به پایه‌های کشور آسیب وارد خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی اراک اضافه کرد: علاوه بر تغییر رویکرد در انتخاب رشته‌ها شاهد بر هم خوردن توازن جنسیت در بین شرکت‌کنندگان کنکور هستیم، دختران 1.5 برابر پسران در کنکور شرکت می کنند و این وضعیت نامتوازن باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: