• دوشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-587-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در سال 96؛

3628 نفر در استان مرکزی تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفتند

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: سال گذشته 3628 نفر در استان مرکزی تحت پوشش سواد آموزی قرار گرفتند.

حسین میرزایی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه مرکزی،در خصوص آمار بی سوادی استان مرکزی اظهار کرد: آموزش هزار و 900 نفر بی سواد و کم سواد بین سنین 10 تا 49 سال در دوره های سواد آموزی در سال جاری برای استان مرکزی تعهد شده و پیش بینی ما بر این است که تا پایان سال 100 درصد این افراد تحت پوشش قرار گیرند.

وی افزود: آموزش 500 نفر در دوره انتقال و 888 نفر نیز در دوره تحکیم در سال تحصیلی جاری برای استان مرکزی تعهد شده که تاکنون 100 درصد آنان در این دوره‌ها تحت پوشش قرار گرفته‌اند، همچنین باسواد کردن 450 نفر اتباع افغانی در تعهد سواد آموزی این استان قرار دارد که تاکنون 380 نفر تحت پوشش قرار گرفته اند.

معاون سوادآموزشی آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: طرح شناسایی و جذب اولیای بی سواد دانش آموزان از جمله طرح های معاونت سواد آموزشی آموزش و پرورش استان مرکزی در سال جاری است که امیدواریم با اجرای این طرح تا پایان سال تحصیلی جاری تمامی اولیای بی سواد مدارس استان تحت آموزش های سواد آموزی قرار گیرند.

وی گفت: اجرای مسابقه کتابخوانی و انشانویسی در راستای صرفه جویی در مصرف آب و برق از دیگر طرح‌های این معاونت در سال جاری است که با  مشارکت اداره برق استان و با هدف مقابله با بحران کم آبی اجرا می شود.

میرزایی بیان کرد: در آمار حاصل از سرشماری سال 95 تعداد افراد بی سواد و کم سواد بین سنین 10 تا 49 سال 32 هزار و 69 نفر و  بی سواد و کم سواد ذکر شده است و بر اساس این آمارها نرخ با سوادی در استان 96 و پنج دهم درصد بوده است، همچنین نرخ باسوادی استان مرکزی بر اساس سرشماری سال 90 حدود 93 و 9 دهم درصد بود که تا سال 95 حدود 2 و 6 دهم درصد افزایش یافته است.  

وی افزود: 100 نفر از سواد آموزان شهرستان اراک سال گذشته تحت آموزش های هفتگانه رایانه قرار گرفتند و امسال نیز بر اساس برنامه ریزی های انجام شده 150 نفر از سواد آموزان در 2 شهرستان اراک و ساوه تحت این آموزش ها قرار می گیرند.

معاون سوادآموزشی آموزش و پرورش استان مرکزی اضافه کرد: طرح جایگزین حبس از دیگر طرح‌های اجرا شده در استان بود که بر اساس این طرح به تناسب جرم، فرد زندانی محکوم به آموزش بی سوادان می‌شود و همچنین سطح سواد تمامی مجرمانی که به دادگستری استان ارجاع داده می شوند، مشخص و به حوزه سوادآموزی معرفی می‌شوند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: