• دوشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-691-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بخش خصوصی: اسلج نفتی به تولیدکنندگان قیر استان اختصاص یابد
استاندارد: استفاده از اسلج مشکلات ثانویه به همراه دارد

رییس انجمن صنفی تولیدکنندگان قیر استان مرکزی خواستار اختصاص اسلج نفتی به تولیدکنندگان قیر استان شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سجاد محمدی در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی با اشاره به وجود 30 واحد تولیدکننده قیر در دلیجان گفت: مشکل اصلی این واحدها تامین مواد اولیه است، عمده مواد اولیه این واحدها شامل فرآورده های نفتی و قیری در اختیار دولت است که عرضه آن در بورس مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی افزود: تولیدکننده قیر باید در بورس در کنار تجار مواد اولیه خود را تامین کند که این امر فضای رقابتی سالمی را ایجاد نمی کند و پیشنهاد می شود که خط اعتباری برای تولیدکنندگان ایجاد شود.

 محمدی با اشاره به استفاده از اسلج نفتی برای ضایعات صنایع نفتی در مناطق نفت خیز گفت: این ضایعات برای تولیدکنندگان قیر کارایی دارد و پیشنهاد می شود که دستورالعملی جهت استفاده از این اسلج های نفتی برای واحدهای تولیدکننده قیر در دلیجان ایجاد شود.

 وی تصریح کرد: حدود 20 درصد تولیدات واحدهای تولیدی قیر به ویژه دلیجان بخارات است در حالی که اگر این بخارات در درب کارخانجات گرفته شود قاچاق محسوب می شود و لازم است که این بخارات به عنوان محصولات کدگذاری شده محسوب شوند.

 به گزارش ایسنا؛ محمد جعفری زاده معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد استان مرکزی با بیان اینکه اسلج نفتی از نظر کیفیت برای تولید قیر مناسب نیست بیان کرد: استفاده از این ضایعات در تولید غیرمجاز بوده و مورد تایید استاندارد نیست، چراکه آثار منفی به همراه دارد.

 وی گفت: 12 شرکت تولید قیر در استان مرکزی فعال است که 6 شرکت با تولید 17 محصول دارای مجوز هستند و مواد اولیه قیر تولید می کنند، اما استفاده از اسلج مشکلات ثانویه به همراه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: