• سه شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-991-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

طي ٩ ماهه اخير رخ داد؛

رشد ٣٦ درصدي درآمد ملي و استاني در گمركات استان مركزي

سرپرست گمركات استان مركزي گفت: درآمد ملي و استاني گمركات استان مركزي در ٩ ماهه نخست سال جاري ٣٦ درصد رشد يافت.

اسماعيل حسيني در گفت و گو با ايسنا، منطقه مركزي، با اشاره به رشد صادرات استان در ٩ ماهه نخست سال جاري بيان كرد: در بازه زماني مذكور يك ميليارد و ١٢٤ كيلوگرم صادرات از استان مركزي انجام شده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٧ درصد رشد را نشان مي دهد.

وي ارزش دلاري صادرات صورت گرفته را ٧٤٧ ميليون و ١١٧ هزار دلار بيان كرد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٦ درصد رشد داشته است.

حسيني با اشاره به اينكه اين صادرات به ٧٥ كشور دنيا از جمله عراق، افغانستان، پاكستان، تركمنستان، آذربايجان، گرجستان و ... انجام شده است، صادرات صورت گرفته را شامل پلي اتيلن سبك خطي، شمش، آبميوه، شيشه، بلورجات و ... دانست.

وي در بحث واردات با اشاره به اينكه از نظر وزني و ارزش دلاري نيز واردات استان مركزي رشد داشته است، افزود: در ٩ ماهه نخست سال جاري ١٢٣ ميليون و ٢٧٣ هزار كيلوگرم واردات از ٥٣ كشور جهان مانند چين، تركيه، آلمان، ايتاليا، اسپانيا، هند، يونان و ... به استان مركزي انجام شده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٢٢ درصد رشد به ثبت رسيده است.

سرپرست گمركات استان مركزي اضافه كرد: ارزش دلاري واردات صورت گرفته به استان معادل ٢٧٥ ميليون و ٩٧٧ هزار دلار است كه نسبت به ٩ ماهه نخست سال ٩٦ حدود ٤ درصد رشد حاصل شده است.

وي تصريح كرد: گمركات استان مركزي در ٩ ماهه نخست سال جاري ٦٧١ ميليارد و ١٨٤ ميليون ريال درآمد ملي و استاني داشته است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٣٦ درصد رشد داشته است.

حسيني اضافه كرد: ميزان درآمد ماليات بر ارزش افزوده گمركات نيز از ابتداي سال تا پايان آذرماه ٧٩٠ ميليارد و ٤٤٣ ميليون ريال به ثبت رسيده است كه ٣ درصد رشد را نشان مي دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: