• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-4184-5
  • خبرنگار : 10153
  • منبع خبر : ----

اصل راهبردی در پدافند غیرعامل، مدیریت افکار عمومی است

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی گفت: مدیریت افکار عمومی در پدافند غیر عامل یک اصل راهبردی است و تنها با اطلاع رسانی شفاف و افکار سنجی به موقع امکان پذیر است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مسعود فراهانی در همایش رابطین پدافند غیرعامل استان، اظهار کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور در راستای شناسایی آسیب‌ها و کاهش آنها،مقرر کرده که طرح جامع مطالعات پدافند غیرعامل در 40 کلانشهر کشور انجام شود، اطلاعات جمع‌اوری شده در این طرح تنها به اداره پدافند تحویل داده خواهد شد تا هماهنگی‌های لازم در این خصوص به عمل آید.

وی افزود: پدافند غیرعامل یک سیاست غیردفاعی و غیرمسلحانه است تا ژن دفاع را به کارکردهای کشور تزریق کند، دائمی و همیشگی بودن پدافند غیرعامل از ویژگی‌های آن است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی تصریح کرد: آموزش و فرهنگ سازی همگانی در حوزه پدافند غیرعامل در سطوح مختلف جمعیتی برای کاهش آسیب‌های احتمالی ضروری است. پدافند غیر عامل مختص یک واحد خاص نبوده و همه افراد و اقشار، جامعه باید اصول اولیه پدافند غیر عامل را آموزش ببینند.

فراهانی ادامه داد: داشتن اقتصاد قوی با تکیه به محورهای برنامه اقتصاد مقاومتی و دستیابی به علوم پیشرفته از راهبردهای پدافند غیرعامل برای مقاوم شدن در مقابل تهدیدهای دشمنان است.

وی بیان کرد: مدیریت افکار عمومی در پدافند غیر عامل یک اصل راهبردی است و تنها با اطلاع رسانی شفاف و افکار سنجی به موقع امکان پذیر است.تهدیدهای اقتصادی، جنگ نرم، روانی، سایبری و زیست محیطی مهمترین تهدیدها است که تهدید سایبری و زیست محیطی در این بین در اولویت قرار دارند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی با اشاره به تهدید در حوزه سایبری خاطرنشان کرد: این حوزه حساس نیازمند هوشیاری و اقدامات و عمل به موقع است، با پیشرفت دانش روز نوع تهدید ها نیز تغییر خواهد کرد و اکنون تهدیدات فناوری مهم است و در راستای مقابله با آن باید پدافند تخصصی در دستور کار قرار گیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: