• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-987-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

هزینه کرد در دانشگاه ها مصداق تولید سرمایه انسانی است

  نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه پنج ساله ششم توسعه برای افزایش هرچه بیشتر کیفیت آموزشی در کشور تکلیف شده که کادر مورد نیاز آموزش و پرورش از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تامین شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی ابراهیمی در نکوداشت صدمین سال تاسیس تربیت معلم در ایران و هفتاد و پنجمین سال آن در استان مرکزی اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه هدفمند است که در بین دانشجویان این دانشگاه پس از تحصیل دغدغه اشتغال وجود ندارد و تکلیف دانش آموختگان این دانشگاه پس از تحصیل روشن است و هر آنچه در دانشگاه هزینه می‌شود تبدیل به سرمایه انسانی خواهد شد.

وی افزود: آموزش عالی در کشور مشکلات فراوانی به ویژه از حیث توسعه و جانمایی دارد، حوزه و دانشگاه باید به صورت منسجم و تعامل بیشتر هیات‌های علمی زمینه ساز اعتلای علمی و فرهنگی کشور باشند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در بخش عمده‌ای در حوزه دانشگاه‌ها با مشکل مواجه شده‌ایم، دانشگاه‌ها نباید در سراسر کشور پخش شوند بلکه بایدبه صورت تجهیز شده و متراکم باشند تا دانشجو به سمت این مراکز حرکت کند و کم شدن دانشجو در خصوص مراکز ایجاد شده مشکل نداشته باشیم.

ابراهیمی بیان کرد: جزو کشورهایی هستیم که بخش زیادی از دانشجویان ما مجبور هستند در رشته‌های غیرمرتبط تحصیل کنند که در این راستا سرمایه‌های ما به هدر خواهند رفت و در این خصوص نیاز است که دانشگاه‌‎ها را به مراکز علمی متمرکز تبدیل کنیم اما در این بین دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه هایی است که بدون هدف گسترش نیافته است و توجه به آموزش دانشجویان متناسب با رشته شغلی مورد توجه قرار گرفته است.

ابراهیمی افزود: در برنامه پنج ساله ششم توسعه برای افزایش هرچه بیشتر کیفیت آموزشی در کشور تکلیف شده که کادر مورد نیاز آموزش و پرورش از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تامین شود.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی نیز در این مراسم با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از معلمان، استادان دانشگاه فرهنگیان و دانشجو معلمان، گفت: در این دیدار توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و توجه جدی به دانشگاه فرهنگیان مورد تاکید مقام معظم رهبری بود.

سعید فخاری  دانشجویان را مسبب تحول در کشور دانست و گفت: با توجه به آنچه در خصوص توجه به دانشکاه فرهنگیان مورد تاکید معظم رهبری بود، ما هنوز تکلیف خود را انجام نداده ایم باید وقت بیشتری را صرف دانشجویان کنیم و باید از سنگ‌ها و مانع‌های موجود سکوهایی برای رشد و تعالی بسازیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از مدیران سابق تربیت معلم استان مرکزی، اساتید و پیشکسوتان و پژوهشگران برتر تجلیل شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: