• دوشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-1691-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مطالعات طرح توسعه شرکت معدنی املاح ایران در اراک آغاز شد

مدیر مجتمع شرکت معدنی املاح ایران از آغاز مطالعات طرح توسعه این شرکت در اراک خبر داد.

رضا عروجی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به آغاز طرح مطالعاتی جهت توسعه شرکت معدنی املاح ایران تصریح کرد: مسلما اجرای هر طرح توسعه‌ای باید از مجاری قانونی و با دریافت مجوزهای لازم از وزارتخانه‌ها و سازمان مرتبط انجام گیرد و طرح توسعه شرکت معدنی املاح ایران نیز قطعا این مراحل را طی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: پودر سولفات سدیم که در شرکت معدنی املاح ایران تولید می شود ماده اصلی پودرهای شوینده است و با توجه به اهمیت سلامت و بهداشت عمومی جامعه و مردم تولید این ماده برای کشور ضرورت دارد. با توجه به اینکه تنها معدن بزرگ و شناخته شده سولفات سدیم کشور در منطقه میقان اراک قرار دارد، طرح توسعه شرکت نیز مدنظر است.

عروجی با بیان اینکه به جهت تامین نیاز کارخانجات شوینده کشور و جلوگیری از واردات تصمیم بر اجرای طرح توسعه شرکت معدنی املاح ایران گرفته شده است، افزود: مسلما اجرای این طرح توسعه مزایایی از جمله اشتغالزایی دارد به طوری که منجر به ایجاد 100 شغل مستقیم و توسعه صنایع پایین دستی می‌شود، همچنین به دلیل پیش‌بینی بهره‌مندی از تکنولوژی فوق پیشرفته در طرح توسعه از سوخت‌های فسیلی استفاده نخواهد شد و همچنین راندمان کار را بهبود می‌بخشد.

وی اضافه کرد: سهامدار اصلی شرکت معدنی املاح ایران با در اختیار داشتن 90 درصد سهام، سازمان تامین اجتماعی است که برای اجرای طرح توسعه و سرمایه‌گذاری آمادگی خود را اعلام کرده ‌است، اما مسلما انجام کار منوط به طی شدن روال کار و اخذ تمامی موافقت‌ها و مجوزهاست.

مدیر مجتمع شرکت معدنی املاح ایران بیان کرد: تهیه طرح توسعه در حال حاضر در مراحل مقدماتی و مطالعاتی است که پس از اتمام کار به سازمان های مربوطه همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت سازمان محیط زیست ارائه می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: