• دوشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1087-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان:

ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تکمیل است/پذیرش 41 هزار دانشجو در سال جاری

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به پذیرش 41 هزار دانشجو در سال جاری در این دانشگاه گفت : ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تکمیل است.

دکتر محمدی در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: به گفته رییس دانشگاه فرهنگیان بررسی هایی که در سال گذشته انجام شد نشان داد که 25 هزار صندلی در این دانشگاه خالی است و بر این اساس تلاش شد که ظرفیت های خالی پر شود و توانستیم 25 هزار ردیف بگیریم .

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ظرفیت دانشگاه تکمیل است، اظهار کرد: این دانشگاه در حال بسترسازی است تا در سال آینده نیز پذیرش دانشجو ادامه داشته باشد.

محمدی با اشاره به پذیرش 41 هزار دانشجو در سال جاری گفت: 25 هزار دانشجو از این تعداد از طریق کنکور و در قالب کارشناسی پیوسته پذیرش شدند که این افراد بورسیه و استخدام می شوند و برای آنان حکم صادر می شود و بعد از گذران 4 سال آموزش، معلم می شوند که این روش صحیح تربیت معلم و مورد تاکید مقام معظم رهبری است .

وی همچنین با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش و شرکت بیش از 300 هزار داوطلب از فارغ التحصیلان دانشگاه ها با مدرک لیسانس و فوق لیسانس در این آزمون گفت: 16 هزار نفر از این تعداد حائز شرایط بودند که جذب شدند که بعد از یکسال گذران کلاس های معلمی و مهارت آموزی به آموزش و پرورش اضافه می شوند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به جذب این 41 هزار نفر، صندلی خالی در دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، این خبرگزاری پیش از این در خبری از قول دکتر خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان که روز 8 دیماه در آئین نکوداشت صدمین سال تاسیس تربیت معلم در ایران و هفتاد و پنجمین سال تاسیس آن در استان مرکزی سخن گفته بود، به اشتباه  اینگونه نقل شد که "25 هزار صندلی دانشگاه فرهنگیان خالی است" که بدینوسیله خبر منتشر شده اصلاح و از مخاطبان پوزش می طلبیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: