• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-2292-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون استاندار مرکزی:

پایان‌نامه‌ها به سمت مباحث پدافند غیرعامل سوق یابند

سرپرست معاونت سیاسی استانداری مرکزی خواستار هدایت موضوعات پایان‌نامه‌های دانشجویی به سمت مباحث پدافند غیرعامل شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در اولین نشست قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی با بیان اینکه باید نسبت به موضوع پدافند زیستی در دستگاه‌های اجرایی حساسیت بیشتری داشت، گفت: تهدیدات حوزه پدافند زیستی ویژگی‌های منحصربه فردی دارد که با هزینه کم ایجاد می‌شود، اما مشکلات جدی ایجاد می‌کند که رفع آن هزینه‌بر و دشوار است.

وی با تاکید بر اینکه توجه به تهدیدات زیستی و رفتارهای پیشگیرانه باید جزئی از تفکر یک سیستم باشد و در کنار همه امور اجرایی باید نگاهی هم به تهدیدات داشت، افزود: علاوه بر اقدامات انجام گرفته در مقابله با تهدیدات زیستی رویکرد آینده‌نگرانه به موضوعات بسیار مهم است و باید نسبت به تهدیدات احتمالی اشراف و پیش‌بینی داشت، اقدامات روزمره را نباید به عنوان پدافند غیرعامل قلمداد کرد بلکه باید در جریان امور روزمره بخشی از اقدامات ویژه پدافندی را دنبال کرد.

فرخی تصریح کرد: به جهت مقابله با تهدیدات، مهمترین کار شناسایی تهدیدات است و هر دستگاهی باید بر مبنای حیطه کاری خود تهدیدات را شناسایی کند و در مسیر اقدامات اجرایی پیش ‌رود به همین دلیل باید رصد، پایش و آشکارسازی با جدیت دنبال شود.

وی با بیان اینکه باید به مسائل نگاهی موضوعی داشت، گفت: قبل از وقوع یک تهدید باید ساختارها‌، امکانات، شناسایی موارد و برنامه‌ریزی‌ها انجام گیرد. برای راه‌اندازی یک مرکز تحقیقات زیستی باید تحلیل بیشتری داشت، اما نکته مهم اینجاست که سالانه میلیاردها تومان برای تهیه پایان‌نامه‌ها در کشور هزینه می‌شود، می‌توان به جای راه‌اندازی مرکز تحقیقات، پایان‌نامه‌ها را به سمت مباحث پدافند غیرعامل با رویکرد اجرایی و کاربردی سوق داد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه آمره‌ای مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای، شانقی مدیرکل دامپزشکی، دکتر جمالیان سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی، آنجفی رییس سازمان جهادکشاورزی و میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه پدافند زیستی و نقاط قوت و ضعف موجود در این راستا مطالبی را ارائه کردند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: