• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1387-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

طرح پژوهشی دستگاه تفکیک آب و لجن از فراورده های نفتی در اراک رونمایی شد

طرح پژوهشی دستگاه تفکیک آب و لجن از فراورده های نفتی در شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه استان مرکزی رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی در یک نشست پژوهشی از طرح علمی، پژوهشی، تحقیقاتی منطقه استان مرکزی با عنوان دستگاه تفکیک آب و لجن از فراورده های نفتی در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی رونمایی شد.

در این نشست عبداله گیتی منش مدیر منطقه استان مرکزی به اهمیت پژوهش اشاره کرد و گفت: کمیته پژوهش منطقه به عنوان یک ساختار غیر رسمی و داوطلبانه در امر تحقیق و پژوهش و توسعه فناوری بسیار فعال بوده و تا به حال موفقیت های خوبی را هم در فرایندهای فنی و عملیاتی و الکترونیکی و ابزار دقیق کسب کرده است.

طاعتی دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری استان مرکزی نیز در این نشست نقش پژوهش در تولید فناوری های نوین جهت مبارزه با قاچاق فراورده های نفتی را مهم تلقی کرد و گفت: قطعا با تولید علم بیشتر در این مسیر می توان گامهای موثری را برداشت و با تحقق آنها از پدیده قاچاق فراورده های نفتی کاست.

علی چنانی دبیر کمیته پژوهش منطقه و مجری این طرح نیز گفت: فرضیه های این تحقیق در سال ۱۳۹۲ مورد بررسی و آزمایش های لازم قرار گرفته و بعد از تلاش و کوشش مستمر با مشارکت هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه کاشان در سال ۱۳۹۷ با حمایت ستاد شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران ساخته و بعد از چندین بار تست و آزمایش ۱۱ دیماه ۹۷ در کنار مخزن شماره ۶۰۴ انبار نفت سردار شهید رحیم آنجفی منطقه استان مرکزی نصب شد.

وی افزود: با نصب این دستگاه فاز آب و لجن به راحتی از فراورده های نفتی داخل مخازن جدا شده و از آلودگی های زیست محیطی جلو گیری بعمل می آورد .

به گفته وی؛ این دستگاه توسط متخصصین داخل کشور طراحی و ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفت ضمنا با بومی سازی این دستگاه از هدرروی مقدار قابل ملاحظه ای ارز جلو گیری بعمل می اید . در ادامه با حضور مدیر منطقه ، جمعی از مسئولین استانی ،دانشگاهی وخانم کاظمی رئیس محیط زیست شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در پای مخزن مورد اشاره ،از دستگاه فوق رونمایی شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: