• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-1685-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

15 اثر تاریخی استان مرکزی ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با بیان اینکه 15 اثر تاریخی از هشت شهرستان استان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند، افزود: بانک شاهی اراک و سنگ نگاره های راونج دلیجان در فهرست جدیدترین آثار ملی ایران قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علیرضا ایزدی در جمع خبرنگاران افزود: تپه خلچان و خانه اجلال در شهرستان تفرش، خانه اعتصام الملک و خانه میرزا مرتضی نورایی در شهرستان آشتیان، حسینیه و مسجد دیلم آباد انجدان، عمارت بانک شاهی و حمام  روستای مصلح آباد در شهرستان اراک، حمام روستای ولاشجرد شهرستان  فراهان و بقایای باروی تاریخی شهر و آب انبار مسجد جامع شهرستان ساوه در فهرست جدیدترین آثار ثبت ملی شده استان قرار گرفتند.

وی افزود: سنگ نگاره های دره کوه راونج دلیجان، درمانگاه و باغ ارباب قنبر شهرستان محلات و بقایای کاروانسرای حاجی آباد شهرستان زرندیه نیز سه اثر دیگری است که با پیگیری های معاونت میراث فرهنگی استان تشکیل پرونده و در نهایت ثبت ملی شدند.

او در پایان گفت: با اعلام ثبت ملی این آثار، هرگونه فعالیت و عملیات عمرانی و تغییرات محیطی در محوطه و حریم این آثار محدود به اعلام نظر کارشناسی سازمان میراث فرهنگی کشور است و با خاطیان در این خصوص برخورد قانونی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: