• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-3192-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مقدسی: اختيارات كارگروه های اشتغال استان‌ها افزايش يابد

عضو ناظر مجلس شوراي اسلامي در كارگروه اشتغال خواستار افزايش اختيارات كارگروه هاي اشتغال استان‌ها شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد مهدي مقدسي در كارگروه تخصصي اشتغال استان مركزي با تاكيد بر اينكه لازم است دستگاه هاي فعال در حوزه پرداخت تسهيلات اشتغال پايدار روستايي تشويق شوند و دستگاه هاي اجرايي پاسخگوي كوتاهي و كم كاري خود باشند و موانع را اطلاع دهند، گفت: تغيير رويكرد اشتغال در روستاها بايد مدنظر قرار گيرد چراكه اگر با نگاه سنتي در حوزه اشتغال روستايي پيش برويم قطعا به برخي از طرح ها محدود مي شويم.

وي با تاكيد بر اينكه تسهيلات ١.٥ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملي به جهت توسعه و تحول روستاها مدنظر قرار گرفته است، افزود: تركيب جمعيتي در كشور به شكلي است كه ٧٠ درصد جمعيت كشور در شهرها ساكن شده اند در حالي كه اگر درآمد در روستاها افزايش يابد و به اشتغال توجه شود قطعا جمعيت به روستا بازمي گردد و بايد موانع و مشكلات به وزراتخانه منتقل شود و جهت پيگيري نيز رونوشتي به مجمع نمايندگان استان ارسال شود. قطعا در كميسيون توليد و اشتغال مجلس این مهم را پيگيري خواهيم کرد، همچنين يكي از مزيت هاي ما معدن است ولی بخشنامه هاي ابلاغي محدود كننده در حوزه های مختلف استان ها را از مسير تحقق هدف دور مي كند.

مقدسي تصريح كرد: سهم استان مركزي در مرحله نخست طرح اشتغال پايدار روستايي ١٠٢ ميليارد تومان و سهم كل نيز ٢٠٥ ميليارد تومان است كه با افزايش نرخ ارز و اعمال آن در تسهيلات اين طرح پيش بيني مي شود به ٣٠٠ ميليارد تومان برسد و بايد از اين ظرفيت عظيم حداكثر استفاده صورت گيرد.

وي با اشاره به تسهيلات اين طرح ويژه دستگاه هاي حمايتي گفت: اقشار آسيب پذير بيشترين ضربه را از شرايط اقتصادي نابسامان متحمل مي شوند به همين دليل بايد توجه بيشتري به آنها شود و دستگاه هاي حمايتي مانند بهزيستي و كميته امداد اهتمام بيشتري در اين راستا داشته باشند.

رييس مجمع نمايندكان استان مركزي به توسعه دولت هوشمند و الكترونيك و اثربخشي آن اشاره كرد و افزود: پيوستن به اين شبكه منجر به شفاف سازي و جلوگيري از فساد مي شود كه متاسفانه هنوز دستگاه هاي اجرايي و ٥٠ درصد شهرداري ها به اين شبكه متصل نشده اند در حالي كه براي كاهش فرآيندها و استعلامات مشترك بايد به اين شبكه دولت و هوشمند متصل شد.

وي با تاكيد بر اينكه از دولت و وزارت كار انتظار مي‌رود كه در راستاي اجراي سياست های تمركززدايي اختيارات كارگروه هاي اشتغال استان ها را افزايش دهند، گفت: به هيچ عنوان بخشنامه هاي يك طرفه و متناقض در حوزه تسهيلات اشتغال پايدار روستايي قابل پذيرش نيست چراكه محدوديت هايي را ايجاد مي كند، بايد با افزايش اختيارات كارگروه ها فرآيند كار اصلاح شود چراكه كارگروه اشتغال در خط مقدم اجراي این طرح در استان ها قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: