• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-11484-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

شهرداري نسبت به مناسب سازي شهر براي معلولان اقدام نكرده است

رييس كميسيون خدمات شهري، محيط زيست و سلامت شوراي شهر اراك گفت: شهرداري تاكنون نسبت به مناسب سازي شهر براي معلولان اقدام نكرده است .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، طوفان محمدي در صحن رسمي شوراي شهر اراك با اشاره به تلاش هاي يك سال و ٥ ماهه شوراي شهر جهت ساماندهي وضعيت كشتارگاه اراك كه نتيجه بخش نبوده است، گفت: در تمامي زمينه ها هزينه مي شود، متاسفانه اما درخصوص كشتارگاه اراك كه با بهداشت و سلامت عمومي مرتبط است تاكنون هزينه نشده است .

وي تصريح كرد: از بهمن ماه سال گذشته تا به امروز با وجود آمادگي مشاور جهت انجام مطالعات مكانيابي براي كشتارگاه صنعتي، تاكنون اين قرارداد منعقد نشده است و كار در امور قراردادهاي شهرداري اراك متوقف شده است .

محمدي درخصوص مناسب سازي شهري ويژه معلولان افزود: شهرداري بايد نسبت به مناسب سازي ورودي پارك ملت و خيابان سيدالشهدا و خيابان شهدا اقدام ميكرد كه تا امروز اجرايي نشده است و لازم است كه شهرداري حداقل نسبت به مناسب سازي ساختمان هاي خود و پارك ها در قالب تحقق حقوق شهروندي اقدام كند .

در اين جلسه پيمان رشيدي رييس كميسيون نظارت شوراي شهر اراك گفت: وضعيت سگ هاي ولگرد اراك به شرايطي رسيده است كه بايد فراتر از كميسيون خدمات شهري شورا و شهرداري عمل كرد و حتي پيشنهاد مي شود نامه اي با امضاي اعضاي شوراي شهر جهت رسيدگي به وضعيت به مديريت استان ارسال شود .

به گزارش ايسنا؛ سرپرست شهرداري اراك اظهار كرد: از شنبه گذشته طبق توافق مقرر شد كه خروجي پساب از كشتارگاه صورت نگيرد كه اين توافق اجرايي شده است و به خارج از محوطه وارد ميشود .

ابوالفضل شالي بگ با اشاره به نصب ٥ صافي در خروجي تصفيه خانه افزود: پيمانكار خط ٢ كشتار گاوي مطالباتي داشت كه دستور پرداخت آن صادر شد تا تجهيزات خريداري شده وارد شود، همچنين پرداخت مابه التفاوت افزايش قيمت تجهيزات و دستگاه هاي وارداتي نيازمند مصوبه شوراي شهر است .

وي درخصوص جمع آوري سگ هاي ولگرد گفت: از ابتداي ارديبهشت ماه ٢٨٠ قلاده سگ عقيم سازي شده در حاشيه شهر رهاسازي شد و در حال حاضر ٢ اكيپ جهت جمع آوري سگهاي ولگرد فعال شده و يك اكيپ ديگر اضافه خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: