• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-11684-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

هوای اراک همچنان ناسالم است/تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به آلودگی هوای اراک و از تشکیل کمیته اضطرار جهت تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس در نوبت عصر خبر داد.

رضا میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به وضعیت آلودگی هوای اراک بیان کرد: به دلیل پایداری هوا و وقوع پدیده اینورژن میزان ذرات کمتر از 2.5 میکرون در هوا اراک از حد استاندارد فراتر رفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در مرز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و تمامی گروه‌های سنی هستیم، گفت: شاخص آلودگی هوای اراک در شرایط فعلی 156 که این میزان گویای ناسالم بودن هوا برای گروه‌های حساس است که با کمی افزایش برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم خواهد بود.

میرزایی با تاکید بر اینکه در این شرایط گروه‌های حساس مانند کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار از منزل خارج نشوند، افزود: این شرایط نیز از شب گذشته آغاز شده است به طوری که میزان ذرات کمتر از 2.5 میکرون در اراک به 70 میکروگرم بر متر مکعب و شاخص آلودگی نیز به 157 رسید که ۲ برابر حد استانداردهای بود و این روند به دلیل پایداری هوا تاکنون ادامه داشته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به ناسالم بودن هوا مدارس نوبت صبح شهر اراک امروز تعطیل شد و تا دقایقی دیگر کمیته اضطرار کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک تشکیل می‌شود تا در خصوص تعطیلی مدارس در نوبت عصر تصمیم‌گیری کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: