• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1587-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فضای مناظره در دانشگاه‌های استان شکل گیرد

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به برگزاری هشتمین دوره مسابقات مناظرات دانشجویی ایران خواستار شکل‌گیری فضای مناظره در دانشگاه‌های استان شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، مسعود شهرجردي در نشست هماهنگي هشتمين دوره مسابقات مناظرات دانشجويي ايران با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري بر برگزاري كرسي‌هاي آزادانديشي در دانشگاه‌ها بيان كرد: موضوع برگزاري مسابقات در شوراي فرهنگي عمومي استان مركزي مطرح و نماينده ولي‌فقيه در استان بر برگزاري و مشاركت جدي دانشگاه‌ها تاكيد كرد .

وي با اشاره به طرح برگزاري مسابقات مناظرات دانشجويي در شوراي هماهنگي روساي دانشگاه‌هاي استان و تاكيد استاندار مركزي بر مشاركت گسترده دانشگاه‌ها هدف از برگزاري اين مسابقات را رشد و شكوفايي فرهنگ گفت‌وگو، تقويت روحيه حق و‌ حق‌طلبي، زمينه‌سازي در جهت يادگيري پايدار، كسب دانش عمومي در موضوعات متنوع، ايجاد انگيزه در جامعه و زمينه‌سازي براي شكل‌گيري تفكر خلاق و نقاد در بين دانشجويان دانست .

شهرجردي با اشاره به تشكيل شوراي فرهنگي، سياستگذاري، علمي و شوراي هماهنگي استاني جهت برگزاري مسابقات افزود: سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي استان مركزي دبيرخانه این مسابقات است و مراحل برگزاری این مسابقات شامل ثبت‌نام، آماده‌سازی گروه‌ها،  اعلام موضوع به گروه‌ها، تدوین جدول مسابقات، آماده فضا و در نهایت برگزاری مسابقات می‌شود.

وی اضافه کرد: دی ماه 97 افتتاحیه این مسابقات است و گروه‌های دانشجویی می‌توانند تا پایان بهمن‌ماه برای شرکت در مسابقات ثبت‌نام‌کنند، مرحله استانی و دانشگاهی این هشتمین دوره 5 اسفندماه، مرحله منطقه ای مهرماه سال آتی و مرحله کشوری نیز آذرماه سال 98 برگزار خواهد شد.

رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اشاره به سه سطح موضوعی در این مسابقات که شامل سطح یک(دانشگاهی)سطح 2( منطقه‌ای) و سطح 3 موضوعات ملی و کلان می‌شود، افزود: در هشتمین دوره مسابقات مناظرات دانشجویی ایران آیین‌نامه اجرایی و علمی تدوین شده است و هرگروه با حضور 5 نفر متشکل از 4 دانشجو و یک استاد راهنما می‌توانند در مسابقه شرکت کنند و هر مناظره 47 دقیقه به طول می‌انجامد.

وی با اشاره هیات داوران 3 نفره که وظیفه داوری مناظرات را به عهده دارند، خواستار شکل‌گیری فضای مناظره در  دانشگا‌ه‌های استان شد و گفت: برای تحقق و شکل‌گیری فضای مناظره در دانشگاه‌ها باید اطلاع‌رسانی مناسبی در دستور کار قرار گیرد و نسبت به این امر اهتمام داشت چراکه فضای نقد و مناظره در دانشگاه‌ها قطعا به توسعه همه‌جانیه کشور کمک می‌کند و استان مرکزی را به استانی موفق در بحث مناظرات در بین دیگر استان‌های کشور تبدیل خواهد کرد.

شهرجردی در خصوص روند برگزاری هفتمین دوره این مسابقات در کشور بیان کرد: در هفتمین دوره 557 تیم دانشگاهی با حضور 2 هزار و 308 دانشجو در قالب 620 مناظره با 400 گزار برگزار شد که در نهایت استان چهارمحال بختیاری با 96 تیم به عنوان برترین استان انتخاب شد و استان مرکزی نیز در هفتمین دوره نیز 24 تیم با 96 دانشجو شرکت داشت که امید است امسال شاهد حضور پررنگ دانشگاه‌ها و دانشجویان استان باشیم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه نمایندگان دانشگاه‌های استان نقد و پیشنهادات خود را جهت برگزاری هشتمین دوره از مسابقات مناظرات دانشجویی مطرح کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: