• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-13184-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی سال آینده برگزار می‌شود

مسئول مرکز حفظ آثار سپاه روح الله استان مرکزی گفت: کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی مهرماه سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سرهنگ غلامرضا کریمی در نشست خبری نخستین اجلاسیه سنگرسازان بی‌سنگر اظهار کرد: سازمان جهادکشاورزی یکی از سازمان‌هایی است که در دفاع مقدس با نام جهادسازندگی نقش‌ بسزایی ایفا کرد. جهادکشاورزی در دوران دفاع مقدس ابتدا به دنبال سنگرسازی و رفع مشکلات طبیعی منطقه بودند، از این رو  شهدای این سازمان را سنگرسازان بی‌سنگر نامیدند که در همین راستا اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر با مسئولیت جهادکشاورزی 19 دی ماه جاری در شهرستان فراهان برگزار می‌شود.

وی افزود: مدت چهار سال است که بحث برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان در راستای ابلاغ ماموریت سازمان حفظ آثار در استان‌های کشورثاررآثار آغاز شده است.

مسئول مرکز حفظ آثار سپاه روح الله استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به نقش امام خمینی(ره) کنگره بزرگداشت شهدای استان مرکزی با سایر استان‌ها تفاوت دارد. 

کریمی بیان کرد: در این کنگره اهداف مشخصی همچون تبیین نقش فرماندهی امام خمینی(ره) در طول دفاع مقدس، تدوین و نشر آثار شهدای گلگون کفن دفاع مقدس در استان و کشور، ترویج فرهنگ شهادت، ایثار و مقاومت دنبال می‌شود.

 وی ادامه داد: در راستای برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی 12کمیته و کارگروه تشکیل و به شرح وظایف خود پرداخته‌اند.در این راستا کمیته پیشینه رزم از جمله مهمترین کمیته‌های این کنگره در استان است که در 2 سال گذشته کار گرداوری آثار شهدای استان را به عهده داشته است.

مسئول مرکز حفظ آثار سپاه روح الله استان مرکزی گفت: یکهزار و 400 شهید استان مرکزی مربوط به ارتش جمهوری اسلامی ایران است که با توجه به اینکه در استان مرکزی یگانی از ارتش وجود نداشته در نتیجه جمع‌اوری فهرست آنان از سراسر کشور دشوار است اما با این وجود این امر انجام گرفته است.

سرهنگ کریمی ادامه داد: تولید چهار مستند، تدوین 100 عنوان کتاب، تهیه و چاپ 16 کتاب کودکان از جمله اقدام های انجام شده در راستای برگزاری این کنگره است، همچنین ده عنوان کتاب کودک دیگز نیز در حال تهیه است. 25 جلد فرهنگنامه تهیه، تدوین و چاپ شده که در کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی رونمایی می‌شود، راه اندازی سایت شهدا، سرکشی از خانواده شهدا، نامگذاری تعدادی از اماکن به نام شهدا و ساخت المان شهدا در سطح استان از دیگر برنامه‌های این مرکز است.

وی اضافه کرد: زمان برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی از اسفند ماه امسال به مهرماه سال 98 منتقل شده است و برای برگزاری هرچه بهتر اجلاسیه‌ها، هر اجلاسیه در یک شهرستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اجلاسیه شهدای کارگری در 17 بهمن ماه به دلیل آمار بالای شهدای کارگری ساوه و جمعیت کارگری در این شهرستان، اجلاسیه بانوان نیز در اسفندماه امسال و یادواره شهدای مدافع حرم نیز نوزدهم بهمن ماه در دلیجان برگزار خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: