• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-13884-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

جمع آوری ۹ میلیارد و ۳۰۰‌ میلیون تومان زکات در استان مركزي

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ( ره ) از  جمع آوري ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات در استان ابتدای سال تاكنون خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، قنبر موسی نژاد در همایش زکات که با حضور عاملین، مبلغین، زکات پردازان و کشاورزان در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: در روستاهای استان مركزي ۳۲۰ شورای زکات شکل گرفته و ۲۳ کارگاه آموزشی برای عاملین، ۱۶۷ شورای زکات در شهرستان ها نيز برگزار شده و از ۱۴۰ روحانی توانمند به عنوان مبلغ ویژه در روستاها استفاده شده است .

وی با اشاره به همكاري هزار نفر عامل افتخاری به منظور دریافت زکات در استان افزود: در ۹ ماهه امسال بیش از ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شده که رشد ۶۱ درصدی را به دنبال داشته است .

موسی‌نژاد با اشاره به اینکه اقلامی که شامل زکات می‌شوند در استان اندک است، بیان کرد: از مجموع زکات جمع‌آوری شده بیش از ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات واجب، ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات فطریه و بیش از یک میلیارد تومان زکات مستحبی بوده است .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی با اشاره به اینکه ۶۲ درصد از زکات جمع آوری شده برای محرومان هزینه شده است، گفت: از مجموع زکات جمع آوري شده مبالغي براي بیش از ۳۸۰ بیمار، ۱۷۰ دانش آموز و ساخت و تعمیر ۵۰ واحد مسکونی محرومان هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: