• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-13984-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

افزایش پرداخت زکات در گرو رونق کشاورزی است

استاندار مرکزی گفت: اگر بخواهیم زکات افزایش پیدا کند باید کشاورزی را رونق دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در شورای زکات استان مرکزی اظهار کرد: امروز کشاورزان و بهره‌برداران حوزه کشاورزی تولیدات خوبی در استان مرکزی دارند به طوری که استان در این زمینه در زمره استان‌های برتر کشور قرار گرفته و در تولیدات کشاورزی مقام‌های ممتازی را کسب کرده است.

وی افزود: در جوامع اسلامی همواره در کنار نماز بحث زکات نیز مطرح بوده، سازوکار مالی هر جامعه‌ای از جمله دین اسلام مشخص و بر محوریت زکات قرار گرفته است، زکات برای اداره امور جامعه و پیشبرد مسائل مالی استفاده می‌شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در تمام ادیان الهی زکات در کنار اصلی‌ترین فرایض دینی و اعتقادی بوده و همه پیروان الهی به خوبی این فریضه را انجام می‌دهند.

آقازاده بیان کرد: امروزه میلیون‌ها نفر از افراد نیازمند جامعه به برکت اجرای این فریضه الهی به نام زکات توسط کشاورزان معیشت می‌کنند  که این زییاترین اقدامی است که در یک جامعه الهی مشاهده می‌شود و همه باید تلاش کنیم این فریضه را به بهترین شکل انجام دهیم.

وی ادامه داد: استان مرکزی در حوزه زکات در میان سایر استان‌ها پیشی گرفته، در سال گذشته افزایش عایدات زکات در کشود ۴۰ درصد بود که این میزان در استان مرکزی بیش از 65 درصد رسید و این موضوع نشان‌دهنده میزان پایبندی و تعهدات کشاورزان استان به پرداخت زکات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: