• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-14784-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بیمارستان ولیعصر(عج)اراک قابلیت بهره‌برداری در سال آینده را دارد

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمارستان ولیعصر(عج)اراک قابلیت بهره‌برداری در سال آینده را دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، قاسم جان‌بابایی در جریان سفر به استان مرکزی و بازدید از مراکز درمانی اراک، محلات و دلیجان در جمع خبرنگاران بیان کرد: بازدیدی از مراکز درمانی محلات و دلیجان صورت گرفت دارای کاستی‌هایی در حوزه زیرساخت‌ها هستند به طوری که در محلات باید مدیریت فاضلاب و توسعه اورژانس مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اراک به عنوان مرکز استان به لحاظ داشتن بیشترین جمعیت و پذیرش بیماران دیگر شهرستان‌ها و استان‌های مجاور شرایط متفاوتی را نسبت به دیگر شهرستان‌ها دارد، گفت: غالب زیرساخت‌های درمانی مرکز استان قدیمی است، البته اقدام خوبی در جهت ساخت مرکزی به عنوان جایگزین بیمارستان فعلی ولیعصر(عج)اراک انجام گرفته است که با تکمیل و راه‌اندازی آن خدمات‌دهی بهبود و افزایش خواهد یافت و از نظر انرژی صرفه‌جویی مناسبی حاصل می‌شود.

جان‌بابایی هدف از خود به استان مرکزی را بازدید از پروژه‌های نیمه‌کاره دانست و گفت: امید است که در سال آینده منابع مناسبی برای تکمیل ساخت بیمارستان ولیعصر به عنوان بیمارستان اصلی استان تخصیص یابد. بیمارستان فعلا در حال ساخت است و کار فیزیکی زیادی باقی نمانده است و غالب کار برای تاسیسات باقی مانده است و امید است با تخصیص منابع موجود در سال آتی بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه اراک پذیرای بیماران دیگر استان‌هاست، افزود: بیمارستان به لحاظ قدمت هزینه ‌ بسیاری دارد که با نوسازی آن دانشگاه از نظر انرژی و نیروی انسانی بسیار منتفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از نظر خدمات‌دهی وضعیت مناسبی در مراکز درمانی وجود دارد و اکثر فوق‌تخصص‌ها موجود و اعمال جراحی انجام می‌شود، گفت:  مهمترین بحث در مراکز درمانی استان محدودیت فضای فیزیکی است، همچنین برخی از بیمارستان‌ها قدیمی هستند که می‌توان از ظرفیت خیرین استفاده کرد و خوشبختانه از توان خیرین در ساخت  بیمارستان آیت الله خوانساری به عنوان مرکز سرطان استان مرکزی استفاده شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: بیمارستان آیت‌الله خوانساری 2 دستگاه رادیوتراپی دارد که یکی از آنها قدیمی و تهیه یک دستگاه نیز جز تعهدات وزارت بهداشت که خرید آن در اولویت قرار دارد. در این بیمارستان پزشکان فوق تخصص خوب و حاذقی وجود دارد که مردم با اعتماد کامل می‌تواند خدمت دریافت کنند و داروخانه این مرکز غالب داروهای شیمی درمانی را دارد و از افتخارات وزارت بهداشت و طرح تحول نظام سلامت این است که بیماران می‌توانند دارو را از طریق طرح رایگان دریافت کنند.

وی اضافه کرد: بیمارستان جایگزین بیمارستان آیت الله طالقانی با کمک خیرین در حال ساخت است که تاکنون 25 درصد پیشرفت داشته است و تجهیزات مصرفی و تشخیصی نیز توسط وزارت بهداشت کمک خواهد داشت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: