• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-3591-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

"توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور انجام می‌شود"

تامین بودجه 480 میلیارد تومانی سفارشات شرکت هپکو به صورت ریالی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور 480 میلیارد تومان بودجه لازم جهت تامین سه هزار دستگاه‌ ماشین‌آلات سازمان مدیریت بحران کشور توسط هپکو را به صورت ریالی تامین می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه مرکزی، محمدرضا حاجی‌پور در جمع خبرنگاران، در خصوص تصمیمات اخیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید ویژه شرکت هپکو با تاکید بر اینکه تمام تلاش مجموعه وزارت صمت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بازگشت هپکو به دوران اوج خود است، بیان کرد: روند بررسی مشکلات این شرکت به صورت مداوم و مستمر در جلسات استانی و ملی در دستور کار است و مصوبات نیز جهت تحقق پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: در جلسه اخیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید، مصوبه تامین سه هزار دستگاه ماشین‌آلات مورد نیاز سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان راهداری و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توسط شرکت هپکو که به امضای سه وزیر صنعت، کشور و راه و شهرسازی رسیده است، مورد پیگیری قرار گرفت و مقرر شد که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعتبار مورد نیاز این مصوبه که رقمی معادل 480 میلیارد تومان است را تامین کند.

حاجی‌پور با بیان اینکه در این کارگروه تاکید شد که منابع مالی این مصوبه به ریالی تامین شود و در قالب اسناد خزانه قرار نگیرد، اضافه کرد: ترک تشریفات مناقصه این قرارداد و تفاهم‌نامه برای گرفتن سفارش از سازمان همیاری‌های شهرداری و سازمان راهداری‌های کشور نیز مورد تاکید قرار گرفت.

وی با اشاره به تسهیلات مصوب در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در سال گذشته به مبلغ 90 میلیارد تومان گفت: تاکنون 31 میلیارد تومان از این تسهیلات توسط بانک ملی که به پرداخت حقوق و معوقات کارگران اختصاص یافت، پرداخت شده است و 59 میلیارد تومان آن پرداخت نشده است که مقرر شد شرایط کاری جهت تسریع در پرداخت باقی تسهیلات توسط بانک مهیا شود تا روند تولید در شرکت سرعت گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی یکی از موانع سرعت گرفتن تولید در شرکت هپکو را بحث ثبت سفارشات دانست و گفت: خوشبختانه این امر با تفویض اختیار از سوی وزارتخانه به استان‌ها رفع شده است و در صورت سفارش از سوی شرکت در خصوص واردات و یا تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز به سرعت روند کار و ثبت سفارشات انجام می‌گیرد.

حاجی‌پور تسریع در تعیین تکلیف مالکیت شرکت توسط سازمان خصوصی‌سازی و همچنین پیگیری روال قبل توسط سازمان تامین اجتماعی در خصوص تمدید دفترچه‌های بیمه کارگران هپکو را از دیگر تاکیدات کارگروه ملی در جلسه اخیر بیان کرد.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: