• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-15884-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

با رای به لغو اجرای طرح ٥٨ متري بلاتکلیفی ۱۶ ساله شهروندان اراكي را پايان دهيد

دبير شوراي شهر اراك خواستار پايان دادن به بلاتكليفي ١٦ ساله مردم در طرح ٥٨ متري شد .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، فرزانه رحمتي در صحن رسمي شوراي شهر اراك بيان كرد:  پس از عملیاتی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان و خالی شدن پست شهردار اراک، فراکسیون امید شورای شهر اراک با طی فرایند مرحله ای و در نظر گرفتن معیارهای مختلف کارآمدی, اقدام به معرفی گزینه نهایی خود به صحن رسمی شورای اسلامی شهر كرد و در ادامه سعید نادری با كسب ٨ رأی از ۱۱ رأی, انتخاب و برای صدور حکم به وزارت کشور معرفی شد که اميد است  فرایند صدور حکم وي توسط وزیر کشور هر چه سریع تر طی شود .

وي افزود: منشا قدرت اعضای پارلمان های محلی, آرای مردم و اکثریتی است که آنان را به عنوان نمایندگان خود برگزیده اند. بدیهی است که از اهم فعالیتهای هر نماینده در کنار رسیدگی به امور عمومی و مطالبات مردم، جامه عمل پوشاندن به مطالبات قانونی اکثریتی است که به آنها اعتماد كرده اند .

رحمتي یکی از مطالبات برحق عموم مردم رأی دهنده به اعضای شوراي شهر را تغییر در فضای مدیریت شهری و تزریق تفکری نو، پرتحرک و تحول گرا دانست و گفت: این تغییر میسر نمی شود مگر با عینیت بخشی و تطابق این مطالبه با آنچه در قانون تصریح شده است. طبق ماده ٨ ۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی, انتخاب شهردار از وظایف شورای اسلامی شهر است. صراحت این ماده قانونی به نحوی است که جای هیچ گونه تفسیر و توضیحی برجای نمی گذارد .

وي تصريح كرد: مسؤولیت کاستی ها و محقق نشدن وعده ها و امیدهایی که در ایام انتخابات به مردم داده ایم متوجه کسانی خواهد بود که بر سر راه اصیل ترین نهاد دموکراسی یعنی شورای شهر مانع تراشی کرده و حق قانونی نمایندگان در انتخاب شهردار مورد نظرشان را وارد فرایندهای مهندسی شده کرده اند و لازم است با تشویق و هم افزایی، در جهت تقویت این نهاد منتخب مردمی حرکت کرده تا طعم شیرین این حرکت را در توسعه شهر شاهد باشیم .

دبير شوراي شهر اراك در خصوص پروژه  ٥٨ متري بيان كرد: شورای شهر پنجم با اعتماد نسبت به قول هایی که در خصوص توانایی اجرای این پروژه توسط شهردار سابق و مسؤلان دیگر استان، در ماههای آغازین شروع به کار این شورا داده شد و با توجه به رویکرد توسعه گرایانه این شورا رای به عدم لغو این پروژه بزرگ شهری داد، اما شاهد هستیم با گذشت بیش از یک سال، کماکان شهروندان ساکن در این مسیر از بلاتکلیفی رنج می برند .

وي افزود: این چالش باعث شده موضوع با حساسیت بیشتر در کمیسیون عمران و سرمایه گذاری شورا در دستور کار قرار گرفته، که مصوبه این کمیسیون در صحن شورا مطرح خواهد شد و تقاضا ميشود با رای به لغو اجرای این طرح با هدف تسریع در رفع بلاتکلیفی ۱۶ ساله بخشی از شهروندان اراکی، گامی مثبت در جهت آرامش این شهروندان بردارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: