• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-15984-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

شوراي شهر ارائه پيشنهاد لغو پروژه ٥٨ متري به ساير مراجع تصويب طرح جامع اراك را مصوب كرد

شوراي شهر اراك ارائه پيشنهاد لغو پروژه ٥٨ متري به ساير مراجع تصويب طرح جامع اراك را در صحن مطرح كرد كه با ٨ راي از ١١ راي ماخوذه مصوب شد .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، پيشنهاد لغو طرح ٥٨ متري به مراجع رسمي تصويب طرح جامع شهر اراك در صحن رسمی شورای شهر اراک مطرح شد كه اعضاي شورا نظرات مختلفي را بيان كردند .

ورود مجدد شورا به پروژه ٥٨ متري هزينه بر است

ايرج رضايي با تاكيد بر اينكه ورود شورا به پروژه ٥٨ متري هزينه بر و در واقع ورود به مسلخ است، گفت: شهرداران قبلي شهرداري اراك بايد علت معطل ماندن اين طرح را بيان كنند و وظيفه شورا تعيين تكليف و يا چاره سازي در اين طرح نيست .

وي با بيان اينكه نبايد با ورود مجدد و مسئوليت آفريني جايگاه شورا را متزلزل كنيم، افزود: بايد در قبال اجرا و عدم اجراي طرح سكوت كرد و فقط زماني مي توان نظر داد كه طرح جامع شهر اراك به شورا رسيده باشد .

شورا صلاحيت لغو و يا اجراي پروژه را ندارد

سعيد نادري با بيان اينكه شورا نمي تواند در خصوص اجرا و عدم اجراي طرح ٥٨ متري تصميم گيري كند. گفت: تصميم گيري در اين راستا در صلاحيت شوراي شهر نيست و شورا تنها مي تواند پيشنهاد لغو طرح در طرح جديد جامع اراك را بدهد .

طرح در شوراي دوم توجيه اقتصادي داشت

علي جعفر محصولي تصريح كرد: اگر شورا واقعا نمي تواند به موضوع طرح ورود كند پس چرا اين بحث را مطرح مي كند، اين طرح  در شوراي دوم شهر اراك به نتيجه رسيد و در آن زمان پروژه داراي توجيه اقتصادي بود .

كاوه فلك افلاكي در اين راستا با بيان اينكه بايد به خواسته مردم توجه كرد، افزود: موضوع مدنظر شورا اين است كه پيشنهاد اجرا و يا عدم اجراي طرح توسط شورا مطرح شود .

مسئولان عمراني شهر گزارشي از اجرا يا لغو پروژه ارائه كنند

به گزارش ايسنا، در اين خصوص پيمان رشيدي با اشاره به تجليل از تاجران در شوراي اداري پنجشنبه گذشته بيان كرد: بهتر بود كه در اين جلسه تاجران گزارشي از روند اجراي پروژه ٥٨ متري ارائه مي كرد كه اين امر مدنظر قرار نگرفت .

وي با بيان اينكه با ورود مجدد شورا به طرح مخالف هستم، گفت: مسئولان استان و مسئولان عمراني شهر بايد نظر بدهند و پشت شورا نيايستند،  قطعا اين موافقت و مخالفت با طرح براي شورا مسئوليت به دنبال خواهد داشت، مسئولان عمراني شهر بايد اقدامات صورت گرفته در راستاي اجرا و يا لغو پروژه را اعلام كنند .

به گزارش ايسنا، ارائه پيشنهاد لغو پروژه ٥٨ متري به ساير مراجع تصويب طرح جامع اراك به تصويب ٨ تن از اعضاي شورا رسيد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: