• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-16484-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مجلس پیگیر مطالبات و معوقات کارانه پرستاران است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس پیگیر عقب‌افتادگی کارانه پرستاران است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید مهدی مقدسی در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، اظهار کرد: تجلیل از پرستاران نباید به کلام محدود شود چراکه استفاده از کلمات زیبا در وصف پرستار هرچه قدر هم فراگیر باشد باز هم نمی‌تواند به فداکاری و تلاش یک پرستار معنا ببخشد.

وی افزود: در تاریخ که جستجو کنید، حادثه‌ای عظیم‌تر و باشکوه‌تر از کربلا نمی‌یابید و در کربلا که بگردید، مفاهیم زیبای ایثار، شجاعت، صبر و استقامت معنا پیدا کرده و بانویی صبر و استقامت را به زانو در می‌آورد که همه کربلا را به "ما رایت الا جمیلا" توصیف می‌کند. زیباست که روز ولادت حضرت زینب(س) منتسب به کسانی شده که بر آلام و مشکلات بیماران مرهم هستند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که اوج ایثار در رفتار حضرت زینب(س) جلوه‌گر می‌شود یقینا رفتار یک پرستار نیز که در سخت‌ترین شرایط به آلام و دردهای یک بیمار توجه می‌کند، جای تقدیر و تشکر دارد.

مقدسی در خصوص مشکلات پرستاران ادامه داد: در طول 2 سال و اندی اخیر 8 جلسه با وزیر وقت بهداشت (دکتر هاشمی) جلساتی برگزار شد که در این راستا تلاش شده اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک فراهم شود، همچنین تلاش بر این است که در بودجه 98 نیز اعتباراتی در این خصوص تخصیص یابد.

وی خاطرنشان کرد: بنابر اهمیت ویژه پروژه بیمارستان ولی عصر(عج)، سال گذشته بیش از 20 میلیارد تومان اعتبار ملی به این پروژه تخصیص داده شد، همچنین در سه ماه گذشته با رئیس اسبق دانشگاه علوم پزشکی در جلسه‌ای با مدیرعامل بانک ملت، 50 میلیارد تومان در همین خصوص تسهیلات دریافت کرد که دولت سود آن را پرداخت خواهد کرد، در حال حاضر به دنبال تجهیز امکانات بیمارستان ولیعصر هستیم و امید است در بودجه 98 نیز منابع خوبی در این رابطه در نظر گرفته شود.

مقدسی اضافه کرد: در محوطه بیمارستان امیرالمومنین(ع) توسط یک خیر، ساخت یک بیمارستان زنان و زایمان آغاز شده که امیداست با قولی که دولت در راستای مساعدت داده این بخش هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در خنداب بیمارستانی که چندین سال نیمه‌کاره مانده بود، افتتاح شد و روز به روز نیز در حال پیشرفت است، به سبب وجود نیروگاه خنداب و آب سنگین 2 میلیارد تومان از سوی سازمان انرژیی اتمی کشور به این بخش اختصاص یافت که یک میلیارد تومان آن پرداخت و یک میلیارد دیگر نیز در حال پرداخت است و این مبلغ برای بیمارستان خنداب هدایت شد، همچنین نخستین پایگاه روستایی‌عشایری اورژانس پیش‌بیمارستانی استان مرکزی در روستای آقداش خنداب افتتاح شد.

وی با اشاره به تصمیماتی مبنی بر احداث یک بخش جدید به بیمارستان امام خمینی(ره) اراک اضافه شود، گفت: نقشه یک مرکز خدماتی، رفاهی و تفریحی مقابل این بیمارستان نیز طراحی و بودجه آن نیز آماده شده که در مرحله دریافت مجوز است.

مقدسی اضافه کرد: طرح تحول سلامت در ابتدا انحرافاتی در خصوص میزان عملکرد هزینه در کشور داشت که در طول اجرا بهبود پیدا کرد، اما متاسفانه کارانه پرستاران پرداخت نشد که در مجلس شورای اسلامی به جد دنبال پرداخت عقب‌ماندگی این مبلغ هستیم. خط مقدم خدمات انسانی، نیروی انسانی است که با رضایت آنها، طرح تحول معنا پیدا می‌کند و باید در بودجه 98 مشکلات موجود برطرف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: