• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-16584-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سرانه پرستار به ازای هر تخت در استان مرکزی 0.9 است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: نسبت پرستار به سرانه تخت بیمارستان در استان مرکزی 0.9 است درحالی که این رقم در کشور 1.8 است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی اکبر کریمی در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، اظهار کرد: نقش پرستار در حوزه سلامت به عنوان کسی که در خط مقدم ارائه خدمات درمانی را انجام می‌دهد بسیار مهم‌تر از افرادی است که در بخش پشتیبانی فعالیت دارند.

وی افزود: نسبت پرستار به سرانه تخت بیمارستان در استان مرکزی 0.9 است که این سرانه در کشور 1.8 است، در واقع با نیمی از پرستاران مورد نیاز، خدمت ارائه می‌شود که این موضوع سبب وارد شدن فشار مضاعفی به جامعه پرستاری استان می‌شود و لازم است در این رابطه با توجه به در پیش بودن بهره‌برداری از بیمارستان ولیعصر(عج) اراک کمبود پرستار در واحدهای درمانی به سرعت رفع شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه‌های پرستاران ادامه داد: یکی از مهم‌ترین و جدی‌ترین دغدغه‌های پرستاران پرداخت معوقات و مطالبات است که پرداخت آنها باید در اولویت قرار گیرد. با توجه به اینکه نسبت مطالبات پرستاران در مقایسه با مطالبات پزشکان بسیار بیشتر است در نتیجه باقی ماندن این مطالبات برای مدت طولانی فشار یادی را بر معیشت پرستاران وارد می‌کند.

کریمی توجه به اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری را ضروری دانست و گفت: توجه به اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری لازم و ضروریست، علیرغم اینکه این قانون در مجلس به تصویب رسیده، اما به طور کامل اجرا نشده که نیاز به پیگیری جدی‌تری دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: