• دوشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-2187-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

جايگاه يازدهم استان مركزي در قبولي كنكور 97

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مركزي گفت: رتبه استان مركزي در بحث قبولي كنكور ٩٧ جايگاه يازدهم كشور است.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، مجتبي حيدري در شوراي آموزش و پرورش استان مركزي در خصوص وضعيت استان در كنكور ٩٧ بيان كرد: تعداد ثبت نام كنندگان كنكور ٩٧ در استان مركزي ٢١ هزار و ٤٠٢ نفر بود كه هفت هزار و ٤٧٧ نفر قبول شدند.

وي ميزان قبولي استان مركزي در كنكور ٩٧ را ٣٤.٩ درصد عنوان كرد و افزود: جايگاه و رتبه استان مركزي در قبولي رشته رياضي در سال جاري به رتبه دهم رسيد در حالي كه جايگاه استان در اين رشته در سال گذشته، پانزدهم بود، همچنين رتبه استان در قبولي رشته تجربي از جايگاه چهاردهم به رتبه دورازهم ارتقا يافته است، رتبه دهم و هفتم استان در رشته انساني و زبان در سال گذشته در سال ٩٧ حفظ شد و رتبه ٢٤ استان در رشته هنر به رتبه ٢١ ارتقا يافت.

حيدري با اشاره به اينكه استان مركزي در بين ٣٢ استان كشور در بحث قبولي در كنكور رتبه يازدهم را به خود اختصاص داده است و شيب ملايمي در بحث آمار ثبت نام كنندگان و قبولي شاهد هستيم، رتبه نخست كشور را در اختيار استان يزد دانست.

وي اضافه كرد: ميزان قبولي جنس مونث در كنكور ٩٧ برابر با ٣٢.٧ درصد و ميزان قبولي جنس مذكر ٣٦ درصد بوده است، در رشته پزشكي ٤٢ نفر در دانشگاه دولتي روزانه قبول شدند و ٩ نفر به دانشگاه صنعتي شريف و ١٨ نفر به دانشگاه تهران وارد شدند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مركزي با اشاره به اثرگذار بودن ٣٠ درصد سوابق تحصيلي امتحانات نهايي در كنكور، افزود: بومي گزيني در كنكور اصل بسيار مهمي است و بايد دانشگاه هاي استان و مادر استان مركزي به اين اصل مهم توجه كنند و به كنكور نيز به عنوان يك مسئله فرادستگاهي نگاه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: