• دوشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-2287-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

تاکید استاندار مرکزی بر توسعه ارتباط دانشگاه و آموزش و پرورش

استاندار مركزي گفت: نسبت به توسعه ارتباط دانشگاه و آموزش و پرورش تلاش بيشتري صورت گيرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد علي آقازاده در شوراي آموزش و پرورش استان مركزي با اشاره به ارتقاي استان در بحث سوادآموزي گفت: خوشبختانه طي امسال و سال گذشته عملكرد متفاوتي در حوزه سوادآموزي انجام گرفته است و بيش از ١٠٠ درصد سهميه تعيين شده استان عملياتي شده است.

وي در خصوص وضعيت استان در بحث قبولي در كنكور گفت: خوشبختانه ارتقاي مناسبي در قبولي رشته هاي پايه در استان حاصل شده است، اما بايد نسبت به توسعه ارتباط دانشگاه و آموزش و پرورش تلاش بيشتري صورت گيرد و از ظرفيت دانش آموزان در علوم پايه بيشتر استفاده شود.

آقازاده با اشاره به ضرورت كمك مالي به برخي از شهرستان ها تصريح كرد: به جهت تقويت بنيه علمي برخي از شهرستان هاي استان كمك هاي مالي تا قبل از سال جديد از طريق سازمان برنامه و بودجه استان اعمال خواهد شد.

وي با اشاره به محدوديت هاي اعتباري دولت گفت: خوشبختانه در لايحه بودجه ٩٨ بودجه آموزش و پرورش رشد چشمگيري داشته است و مي توان از ظرفيت مردم و خيرين نيز به جهت توسعه زيرساختهاي آموزشي استان استفاده كرد.

استاندار مركزي در خصوص فضاي آموزشي مورد نياز كوي كوثر اراك بيان كرد: به جهت تامين امكانات آموزشي كوي كوثر بايدد فضای مورد نياز توسط بنياد مسكن تامين شود و بايد نياز اين منطقه تامين شود و اگر افق ٥ هزار خانواري كوي كوثر به چهار هزار و ٢٠٠ خانوار تقليل يافته است به همان ميزان جميعت بايد فضاي آموزشي و مدرسه تامين شود.

كوي كوثر با كمبود مدرسه مواجه است

به گزارش ايسنا، مدير مشاركت هاي مردمي آموزش و پرورش استان مركزي در اين جلسه گفت: در حال حاضر هزار و ٧٠٠ نفر كوي كوثر  سكونت دارند و قابليت استقرار ٥ هزار خانوار در اين منطقه وجود دارد.

حسن مظاهري با اشاره به اينكه در حال حاضر يك مدرسه نيمه كاره كه به بخش خصوصي واگذار شده است در اين كوي وجود دارد، گفت: متاسفانه دانش آموزان مستقر در اين كوي مدرسه ندارند.

 وي تصريح كرد: براي جمعيت هزار و ٧٠٠ نفري اين كوي نياز به ٦ تا ٨ مدرسه ابتدايي، متوسط اول و دوم است و با براي ظرفيت كل اين كوي(٥ هزار و خانوار) بايد ١٦ مدرسه احداث شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: