• سه شنبه ۲ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

برگزاری نمایشگاه عکس در بازار تاریخی اراک

ایزدی: فصل جدیدی در برقراری ارتباط هنرمندان با ریشه های فرهنگی استان آغاز می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: برای نخستین بار نمایشگاه عکس در سرای مهر بازار تاریخی اراک برگزار می شود تا پیش درآمد همکاری هنرمندان و میراث فرهنگی در هویت سازی و پیوند تاریخی- فرهنگی استان نواخته شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علیرضا ایزدی در جمع خبرنگاران افزود: بهره فرهنگی و هنری از آثار هنرمندان استان در اماکن تاریخی و فرهنگی یکی از راه هایی است که اداره کل در نظر دارد هموار کند تا شاهد پیوند منسجم تری بین هنرمند، تاریخ و هویت باشیم.

وی گفت: فاصله ای بی مفهوم بین هنرمندان و سازمان میراث فرهنگی ایجاد شده و تنها هنرمندان صنایع دستی را در پیوند با سازمان قرار داده در حالی که تخیل هر هنرمندی می تواند هویت ساز و آشتی دهنده هنر، فرهنگ و جامعه باشد.

ایزدی اظهار کرد: برای نخستین بار نمایشگاه عکس های هنری بابک آب برین با موضوع شهید، تئاتر و مستند اجتماعی در سبک های هنری متفاوت در محل سرای مهر بازار تاریخی اراک برگزار می شود تا پیش درآمد همکاری هنرمندان و میراث فرهنگی در هویت سازی و پیوند فرهنگی نواخته شود.

ایزدی گفت: معتقدیم که روح موجود در هنر می تواند شریان فرهنگ غنی در جامعه را جریان متناوبی بخشد تا بسیاری از معضلات فرهنگی از این رهرو کم شود از این رو آمادگی داریم تا با همکاری اداره کل ارشاد از تمام توان تاریخی، گردشگری و محیطی استان در جهت نمایش آثار هنرمندان بهره گیریم و در حقیقت فصل جدیدی را در برقراری ارتباط بین هنرمندان و ریشه های فرهنگی استان آغاز کنیم.

گفتنی است این نمایشگاه روز پنجشنبه چهارم بهمن ماه راس ساعت 16 افتتاح می شود و تا 11 بهمن هر روزه از ساعت 10 الی 18 آماده بازدید علاقه مندان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: