• یکشنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-3184-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

هوای اراک همچنان برای گروه‌های حساس ناسالم است/آغاز بارش‌ها و کاهش آلودگی از عصر امروز

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک برای سومین روز متوالی برای گروه‌های حساس ناسالم است.

رضا میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به نفوذ گردوغبار از غرب کشور و درگیر شدن استان‌هایی مانند همدان، فارس، ایلام، لرستان و مرکزی با این ذرات و ناسالم شدن هوا افزود: از روز جمعه با ورود گردوغبارها وضعیت شهرهای اراک، شازند و ساوه در استان مرکزی در شرایط ناسالم قرار گرفت.

وی افزود: نفوذ این ذرات باعث شد که در روز گذشته برای ساعاتی به صورت لحظه‌ای هوای اراک برای تمامی گروه‌های سنی ناسالم باشد و امروز نیز این روند آلودگی برای گروه‌های حساس نیز ادامه دارد به طوری که در حال حاضر شاخص کیفیت هوا در اراک 107 و نشان از ناسالم بودن هوا برای سالمندان، کودکان، بیماری قلبی، تنفسی، زنان باردار و ... است.

میرزایی با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوا تا مرز 100 نشان از سالم بودن هواست، 100 تا 150 ناسالم برای گروه‌های حساس و 150 تا 200 ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی است، افزود: در حال حاضر ایستگاه سنجش آلودگی هوا در میدان شریعتی اراک شاخص کیفیت هوا را 129 و ایستگاه مخابرات و استانداری 100 را نشان می‌دهد.

وی در خصوص وضعیت هوای اراک در روزهای آینده گفت: خوشبختانه براساس پیش‌بینی نقشه‌های هواشناسی از امروز عصر ناپایداری‌های جوی در کشور و استان مرکزی آغاز می‌شود، به طوری که در حال حاضر در استان‌های غربی و حتی شهرستان شازند شاهد تغییر پارامترهای کیفیت هوا هستیم، شاخص کیفیت هوا در شازند در حال حاضر 47 است که نشان از سالم بودن هواست و از عصر امروز با آغاز بارش‌ها وضعیت هوای اراک رو به بهبود خواهد بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس در شهرستان اراک را 46 روز دانست و گفت: در مدت مشابه سال گذشته تعداد روزهای ناسالم اراک 58 روز بوده است که امسال به دلیل تغییرات جوی، بارندگی‌ها، اقدامات استانی، ملی و فراملی به جهت کنترل ریزگردها و ذرات کمتر از 2.5 میکرون شاهد کاهش 20 درصدی روزهای ناسالم و آلودگی هوا در اراک هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: