• یکشنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-1591-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

واگذاری 800 هکتار از اراضی استان مرکزی به طرح‌های تولید انرژی خورشیدی

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از واگذاری 800 هکتار از اراضی استان مرکزی به طرح‌های تولید انرژی خورشیدی در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی ابراهیمی در نشست گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان امور اراضی اظهار کرد: در سال جاری 800 هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی برای ایجاد طرح‌های تولید انرژی خورشیدی به متقاضیان واگذار شده که بهره‌برداری از این طرح‌ها نقش مهمی در افزایش تولید و تامین برق مورد نیاز استان و کشور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی یکی از برنامه‌های مهم مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی است، افزود: در حال حاضر با هدف حفظ و حراست از اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری این اراضی علاوه بر فعالیت سامانه 131، در تمامی شهرستان‌ها یک گشت حفاظت از اراضی کشاورزی نیز فعال است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: امسال هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و غیرکشاورزی استان برای اجرای طرح‌های مختلف واگذار شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 تا 30 درصد افزایش را نشان می‌دهد و در این خصوص استان مرکزی رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: