• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-8384-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در سال جاری انجام گرفت:

بهره‌برداری از ۹۰ میلیارد تومان پروژه آب و فاضلاب در استان مرکزی

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان مرکزی گفت: امسال ۹۰ میلیارد تومان پروژه آب و فاضلاب در استان مرکزی به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش ایسنا،منطقه مرکزی، عبدالرضا خلیلی در جریان بهره‌برداری از پروژه شبکه جمع‌آوری فاصلاب ۲ منطقه از شهر اراک با اشاره به اینکه یکی از ارکان امنیت جامعه آب است، اظهار کرد: در اراک ۴ کیلومتر از شبکه فاضلاب باقی‌مانده که تا پایان سال و با اتمام عملیات اجرایی این شبکه، اراک به عنوان نخستین کلانشهری که اجرای شبکه فاضلاب را به صورت کامل به اتمام رسیده این دستاورد را جشن خواهد گرفت.

وی افزود: از ۴ سال پیش اتکا به اعتبارات عمرانی کم شده چرا که اگر تنها به اعتبارات تکیه کنیم اقدامات نیمه‌تمام خواهند ماند، در محلات و دلیجان در ماده ۱۰ و ۱۲ تخصیص کمی صورت گرفته که همین میزان نیز اجرایی نشده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان مرکزی تصریح کرد: امروز بهره‌برداری از پروژه شبکه جمع‌آوری فاصلاب در بافت مرکزی شهر اراک و شهرک ابوالفضل انجام شد، این دو منطقه از مناطقی هستند که اجرای کار در آنها با دشواری رو به رو بود، اما با موفقیت کار به اتمام رسید‌.

وی بیان کرد: امسال بیش از ۹۰ میلیارد پروژه در استان مرکزی در حوزه آب‌وفاضلاب به بهره‌برداری رسیده که برخی در هفته دولت انجام شد و 20 میلیارد تومان از اعتبار برای بهره‌برداری از پروژه‌های دهه فجر نیز هزینه شده است.

خلیلی اضافه کرد:مناقصه سه تصفیه‌خانه انجام و روند اجرایی آنها آغاز شده است. تصفیه‌خانه خمین، ساوه، شازند و اراک در نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که با بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه‌ها بازچرخانی فاضلاب در استان از ۷۰ درصد به ۸۰ درصد افرایش پیدا می‌کند که در کشور بی‌نظیر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان مرکزی خاطرنشان کرد: هزار و ۲۰۰ کیلومتر فاضلاب در اراک اجرا شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: