• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3591-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صنعت:

طرح‌های افتتاحی دهه فجر در مجموعه‌های صنعتی کشور ۱۲ هزار شغل ایجاد می‌کند

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تحارت گفت: مجموعه طرح های صنعتی که در دهه فجر در مجموعه صنعت کشور به بهره‌‌برداری می‌رسد بیش از ۱۲ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند که این سهم در استان مرکزی ۲ هزار نفر است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فرشاد مقیمی در بازدید از شرکت مرکب پاسارگاد ایرانیان در شهرستان زرندیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ایام مبارک دهه فجر در کل کشور ۳۶۰ طرح در مجموعه بخش صنعت به بهره‌برداری می‌رسد که ۲۶ طرح از این تعداد در استان مرکزی قرار دارد.

وی افزود: طرح های ایجاد شده در استان ۲ هزار نفر اشتغال را به همراه دارد که می‌تواند در تولید محصولات صنعتی کشور رونق قابل توجهی ایجاد کند.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: اقدامات انجام گرفته در شرکت مرکب پاسارگاد ایرانیان باعث شده است که محصولی که تا پیش از این از خارج وارد می‌شده، هم اکنون در این مجموعه تولید شود.

مقیمی بیان کرد: تولید این محصول سالانه ۴۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور بهمراه خواهد داشت و همین امر یکی از اهداف اصلی است که وزارت صمت به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی خود اعلام کرده است.

وی ادامه داد: مجموعه طرح‌هایی که وزارتخانه در موضوع داخلی سازی هدفگذاری کرده حدود ۱۰ میلیارد دلار است که امیدواریم مجموعه فعالیت های صنعتی کشور و طرح هایی که تعریف شده در آینده با کمک به داخلی سازی بتواند در ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی کشور تاثیر فراوانی داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: