• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3691-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

معاون امور صنایع وزیر صمت:

۴۰ هزار میلیارد تومان تا هفته های آتی به بخش تولید کشور تزریق خواهد شد

معاون امور صنایع وزیر صمت گفت: تا هفته های آینده ۴۰ هزار میلیارد تومان به بخش تولید کشور تزریق خواهد شد.

فرشاد مقیمی در گفت‌گو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص آخرین برنامه وزارت صنعت برای بهبود شرایط صنایع دچار رکود استان و خروج آنها از این شرایط، اظهار کرد: مجموعه برنامه ریزی هایی در این خصوص انجام شده که بخش قابل توجهی در بحث موضوعات مربوط به سرمایه در گردش است و به دستور رئیس جمهور ۴۰ هزار میلیارد تومان به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: بانک مرکزی در این خصوص جلسات مختلفی برگزار می‌کند و تا هفته های آینده این ۴۰ هزار میلیارد به بخش تولید کشور تزریق خواهد شد.

معاون امور صنایع وزیر صمت در خصوص رفع موانع تولید تصریح کرد: جلساتی از طریق ستاد ملی تسهیل برگزار شده، در خصوص ۳۵ محور و مشکل اساسی که واحدهای صنعتی در حوزه گمرک با آن درگیر بودند توانستیم با گمرک به توافق برسیم.

مقیمی بیان کرد: در بحث حوزه بانکی با جلساتی که در هفته‌های آتی در ستاد ملی تسهیل برگزار خواهد شد، مسائل بانکی در حوزه ارزی و تسهیلات ریالی حل و فصل خواهند شد.

وی با اشاره به بازار داخلی ادامه داد: با جلوگیری از واردات ۱۳۳۹ قلم کالا تاثیر خوبی در بازار داخلی ایحاد شده و ۴.۶ میلیارد دلار بازار جدیدی است که با جلوگیری از واردات این محصولات آزاد شده تا واحدهای صنعتی بتوانند در این فضا تولیدات بیشتری داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: