• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-8984-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

عملیات‌ اجرایی مجتمع بین راهی آیلند و شهرک تفریحی توریستی تهران باستان در زرندیه آغاز شد

همزمان با دهه مبارک فجر با حضور استاندار مرکزی عملیات اجرایی احداث فاز اول مجتمع بین راهی آیلند و شهرک تفریحی توریستی ایران باستان در منطقه روده شور شهرستان زرندیه آغاز شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، بر اساس برآوردهای اولیه مطالعات توجیه اقتصادی پیش‌بینی می‌شود که مجموعه نمایشگاه های صنعت گردشگری و فرهنگی تهران باستان پس از راه‌اندازی این شهرک ۱۰۳۰ شغل مستقیم ایجاد کند و مجموعا با اشتغال غیر مستقیم تعداد مشاغل ایجاد شده به ۱۵۰۰ شغل می رسد.

فاصله این منطقه تا شهر تهران در حد ۵۰ کیلومتر و تا شهر سال ۸۰ کیلومتر است و راه دسترسی تهران به ساوه از شمال این منطقه عبور می کند.

برای احداث این مجموعه در مجموع هزینه‌های ثابت سرمایه‌گذاری، محوطه سازی، زیر ساختی، تاسیسات و ایمنی به طور تقریبی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان پیش بینی می شود.

ظرفیت کاربردی مجموعه هتل ها با تعداد تقریبی ۶۰۰ اتاق دو خوابه و ظرفیت ۱۲۰۰ گردشگر با آرامش شبانه و کادر خدماتی مجموعه در حدود ۱۰۰ نفر ظرفیت کاربردی مجموعه باغ ویلاهای اقامتی با ظرفیت ۴۰ خانوار ۴ نفری ظرفیت کاربردی مجموعه نمایشگاه‌های دائمی و موقت با حدود ۴۰۰ غرفه، با  ۱۵ سالن مختلف ورزشی، شهربازی با استاندارد ملی فضاهای بازی و تفریحی جهت پذیرش روزانه ۱۰ هزار نفر، مجموعه باغ موزه گیاهان دارویی با چهار باغ موزه مختلف رستوران و تالار مرکز خرید سینمای روباز با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر، پیست ورزشی و تفریحی در این مجموعه پیش بینی شده است.

موسوی مدیر مجموعه گردشگری و تفریحی سرزمین ایرانیان گفت: فاز اول مجتمع بین راهی آیلند در سرزمین ایرانیان آغاز شد.

وی بیان کرد: این مجتمع با هزینه ۲۸ میلیارد تومان و با ایجاد اشتغال برای ۳۲۰ نفر دارای محل اقامتی پمپ بنزین رستوران و کارواش احداث و به عنوان یکی از نادرترین اماکن بین راهی خاورمیانه احداث خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: