• یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-8692-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

/انقلاب اسلامی در چهل سالگی/

ابراهیمی: استقلال سیاسی دستاورد انقلاب است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که بزرگترین چالش پیش‌روی انقلاب اسلامی چالش اقتصادی است، بیان کرد: متاسفانه مدیریت اقتصادی کشور با گذشت 40 سال قابل دفاع نیست .

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در بیان بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال بیان کرد: از نظر من بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی پس از گذشت ۴۰ سال استقلال سیاسی است. ما قبلا اگرچه جزو کشورهای قدرتمند از حیث اقتصادی و نظامی بودیم، ولی عضو متحد کشورهای با آمریکا و تحت سلطه آن به‌شمار می‌رفتیم .

وی در ادامه اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران یک قدرت مستقل است و بیشتر اراده خود ملت در کشور حاکم است و حوزه نفوذ سیاسی که ایران امروز در منطقه و جهان دارد برگرفته از تصمیمات کارگزاران مردم است و به عبارت دیگر امروز اراده ملت در جهان به نمایش گذاشته شده است .

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با انقلاب اسلامی ما شاهد یک اتفاق بزرگ در مدیریت در کشور بودیم و از نظام پادشاهی و سلطنتی که خاستگاه دیکتاتوری داشت به یک نظام جمهوری که خاستگاه مردم‌سالاری و دموکراسی دارد دست یافتیم. امروز مردم تعیین‌کننده سرنوشت کشور هستند .

وی در ادامه تاکید کرد: انقلاب ما دارای پسوند اسلامیت است و مردم‌سالاری ما از دین اسلام تبعیت می‌کند و روی هم رفته ما شاهد انقلابی در نظام مدیریتی کشور بودیم که امروز مردم خود سرنوشت کشورشان را رقم می‌زنند. در زمینه‌ی پیشرفت‌های عمرانی و اقتصادی ایراداتی وجود دارد که باید با پویایی آنها را برطرف کرد .

ابراهیمی افزود: از نظر بنده اگر یک انقلاب همراه با تغییرات و اصلاحات درونی نباشد همانند سایر حکومت‌ها شکست خواهد خورد. انقلاب‌ها و حکومت‌هایی ماندگارند که اصلاحات مداومی را درون خود داشته باشند .

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بزرگترین چالش پیش‌روی انقلاب ۴۰ ساله بیان کرد: از نظر بنده بزرگترین چالشی که امروز در کشور وجود دارد و به مرز خطرناکی رسیده است، چالش اقتصادی است . متأسفانه مدیریت اقتصادی ما با گذشت ۴۰ سال قابل دفاع نیست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: