• یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-10584-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

/انقلاب اسلامی در چهل سالگی/

مهمترین دستاورد حوزه هنری تربیت نسلی از هنرمندان ارزشی است

رئیس حوزه هنری استان مرکزی با اشاره به دستاوردهای این نهاد از ابتدای شکل‌گیری تاکنون گفت: مهمترین دستاورد حوزه هنری استان، تربیت نسلی از هنرمندان ارزشی و انقلابی و تولید آثار فاخر هنری مبتنی بر ارزش های انقلاب در زمینه‌های مختلف است.

رضا میرزایی در گفت‌گو با ایسنا، منطقه مرکزی اظهار کرد: حوزه هنری یک نهاد انقلابی برآمده از بطن انقلاب اسلامی است که دو ماموریت تولید آثار فاخر هنری مبتنی بر ارزش‌های انقلاب و تربیت هنرمند متعهد به ارزش‌های انقلاب را بر عهده دارد و حول این دو محور برنامه‌های خود را راهبری می‌کند.

وی افزود: به واسطه اینکه امسال شاهد برگزاری چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم و حوزه هنری نیز باید با استفاده از زبان هنر بتواند در این فضا محصولات خود را عرضه کند، برگزاری برنامه‌های متنوع و شاخص در دستور کار قرار دارد.

رئیس حوزه هنری استان مرکزی تصریح کرد: حوزه هنری خود از دستاوردهای انقلاب اسلامی است چراکه توانسته در مکتب انقلاب اسلامی فعالیت‌های خوبی را انجام دهد و به نوعی گفتمان هنر انقلاب اسلامی را در جامعه ترویج کند.

میرزایی در خصوص برنامه‌های اجرا شده در ایام مبارک دهه فجر بیان کرد: برگزاری دو نمایش صحنه‌ای با عنوان روزهای بی‌قوام ، نمایش کوثر کوچه آه به مناسبت ایام فاطمیه، رونمایی از دو کتاب در حوزه خاطرات شفاهی انقلاب در هفت جلد، ساخت فیلم آرام‌شهر که به اتفاقات انقلاب می‌پردازد و ساختار مستند‌گونه همراه با تصاویر آرشیوی و برآمده از خاطرات شفاهی فعالان است، ساخت پیکسل شعار "افتخار به گذشته و امید به آینده" و 100 اجرای نمایش خیابانی از جمله برنامه‌های برگزار شده در ایام دهه فجر بوده است.

وی در خصوص نقش رسانه‌ها گفت: تقاضا داریم در انعکاس جریان‌های هنری که برای رشد سرمایه فرهنگی و اجتماعی موثر است کمک لازم در جهت اطلاع‌رسانی انجام گیرد. استفاده از آثار هنری باید تبدیل به یک گفتمان شود تا جامعه برای ارتقا فکری و فرهنگی از این محصولات استفاده کنند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: