• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-11384-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

درآمد ١.٧ ميليارد توماني شهرداري بافت تاريخي اراك در سال جاري

شهردار بافت تاريخي اراك گفت: درآمد شهرداري بافت تاريخي در سال جاري يك ميليارد و ٧٠٠ ميليون تومان درآمد داشته است.

به گزارش ايسنا، نگين شاه‌كرمي در صحن رسمي شوراي شهر اراك به تشريح عملكرد شهرداري بافت تاريخي در سال جاري پرداخت و افزود: طبق قانون امكان احداث تجاري در بافت تاريخي وجود ندارد ولی همواره رغبت به ساخت تجاري و انبار تجاري در اين بافت بالاست که البته در سال جاري به دليل افزايش قيمت مصالح ساختماني رغبت به اين امر كاهش يافته است.

وي با اشاره به صدور ٢٤ پروانه ساخت در بافت تاريخي در سال گذشته تعداد پروانه‌هاي صادر شده در سال ٩٧ را ٦ پروانه دانست و گفت: يكي از علل اين كاهش را مي‌توان افزايش قيمت را در نظر گرفت.

شاه‌كرمي در خصوص تخلفات ساختماني در اين بافت بيان كرد: عموما پرونده‌هاي تخلفات در بافت تاريخي بيش از پرونده‌هاي صدور پروانه است به طوري كه در سال جاري تعداد ٢٦٠ پرونده تخلف باز شده است كه ١٤٨ پرونده راي بدوي دريافت كرده و براي باقي راي قطعي صادر شده است.

وي درآمد بافت تاريخي شهر اراك در سال جاري را از مجموعه صدور پروانه و كميسيون ماده ١٠٠ و ... را يك ميليارد و ٧٠٠ ميليون تومان دانست كه اين درآمد درسال ٩٦ معادل ٣.٥ ميليارد تومان بوده است و تصريح كرد: بافت تاريخي صرفا براي كمك به ميراث فرهنگي و حفظ ساختار و منطقه تاريخي شهر شكل گرفته و هدف درآمدزايي براي آن تعريف نشده است و بايد از درآمد شهرداري‌هاي مناطق به اين بافت تزريق كرد.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه شهردار منطقه يك شهر اراك نيز با اشاره به اينكه اين شهرداري داراي ١١ محله به مساحت ٢ هزار و ٤٥٣ هكتار است، گفت: شهرداري منطقه يك اراك نسبت به ديگر شهرداري‌ها اين كلانشهر سطح بيشتري را در اختيار دارد و در واقع ٩٥ درصد بافت اين منطقه شامل شهرك‌ها مي‌شود.

اكبر مظفري افزود: شهرك‌هاي اين منطقه داراي قدمتي در حدود ٢٠ سال است و در مقايسه با ديكر مناطق شهر نيز بيشترين پروانه ساختماني صادر مي‌شود.

وي تصريح كرد: در سال ٩٦ در حدود ١٤٨ پروانه ساختماني در منطقه يك اراك صادر شد كه اين آمار در سال جاري تاكنون به ٢٢٩ پروانه رسيده و از لحاظ متراژ نيز ١٣٨ هزار و ٤٠٥ متر مربع پروانه ساختماني به ٢٠٣ هزار ٩١٤ مترمربع افزايش يافته است.

مظفري در خصوص درآمد اين شهرداري بيان كرد: در ١٠ ماهه نخست سال گذشته درآمد شهرداري منطقه يك اراك ١٥ ميليارد تومان بوده كه اين رقم در مدت مشابه سال جاري به ١٩ ميليارد تومان رشد رسيده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: