• سه شنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-5184-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار مرکزی:

مشارکت بانوان در عرصه‌های اجتماعی بالاست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی می‌درخشند و این نشانه مشارکت بالای بانوان در عرصه‌های اجتماعی است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مهدی زندیه وکیلی در نشست آموزشی روش‌های ایجاد اشتغال که با حضور بانوان دهیار استان مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: در استان مرکزی علاوه بر توانمندی‌هایی که در سطح استان وجود دارد و به عنوان یک استان صنعتی مشهور هستیم، در حوزه‌های دیگر نیز سرآمد بوده و بیش از نیازمان امکانات و تولیدات در استان وجود دارد .

وی افزود: استان مرکزی در زمینه تولیدات کشاورزی، تولیدات دامی، تولید گوشت سفید و ... بیش از   نیاز استان تولید دارد و یک استان مولد است .

معاون‌هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: این تولیدات عمدتا در روستاها تولید می‌شود، استان مرکزی جزو ۵ استان پردرآمد برای کشور از نظر ارزش افزوده و تولید ناخالص و صادرات غیرنفتی است، همچنین در حوزه حمل و نقل به سبب اینکه در شاهراه شمال به جنوب و شرق به غرب قرار دارد رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است .

زندیه وکیلی با اشاره به اینکه ۱۳۳ دهیار زن در استان مرکزی وجود دارد بیان کرد: بخش عمده‌ای از اقدامات استان در روستاها شکل می‌گیرد که این مهم توسط دهیاران انجام می‌شود .

وی ادامه داد: میزان انتخاب دهیاران خانم نسبت به قبل افزایش داشته که نشان می‌دهد مدیریت روستایی این توانمندی را در بانوان دیده و توانمندی بانوان سبب شده مدیریت روستا بیشتر به بانوان محول شود. بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی می‌درخشند که این نشانه مشارکت اجتماعی بانوان در عرصه‌های اجتماعی است .

به گزارش ایسنا، مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: استان مرکزی دارای 12 شهرستان و 23 بخش بوده و جمعیت آن یک میلیون و 29 هزار و 475 نفر است .

وی افزود: 329 هزار و 690 نفر از جمعیت این استان روستایی است که 23 درصد از جمعیت این استان را تشکیل می دهد .

حجت‌الله کاظمی تصریح کرد: استان مرکزی دارای 820 روستای برخوردار از شورا و 799 روستای دارای دهیاری است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: